Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lócsemege házilag?

Lócsemege házilag?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen "nyalókatartóm" (Likit): [link]

De a lovam nem szereti a nyalóka ízét, amit vettem hozzá. Ebben a videóban láttam, hogy valamilyen magvas dolgot tettek bele: [link]

Vajon ilyet lehet készíteni házilag, még ha nem is ilyen tökéletes henger formában?



2014. nov. 7. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az nem nyalóka hanem nyalósó ès a ló csak akkor eszi ha kedve van, nem szeretnie kell. Te se eszed a tömèny sót poènból. Egyèbkènt ilyenekhez minimum egy près kell.
2014. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyalósója van természetesen, de az nem ugyan az. Én is eszek sósat, minden nap, de az nem egészen ugyan az, mint egy szelet csoki. Lehet, hogy téged nem érdekel, mit csinál a lovad, ha két napig nem mehet ki a boxból, azon kívül, hogy néz ki a fejéből és szénázik, de engem igen.
2014. nov. 7. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
És mi lenne, ha kivinnéd mégis? Szoktak ilyen baromságokat kitalálni a boxban tartott lovaknak, hogy labda, meg nyalóka... De hiába, mert maximum ideig óráig hatásos. A ló unatkozik, amit ő stresszként él még, ami pedig sztereotip viselkedési formák kialakulásához vezethet, mint a szitálás, vagy a karórágás (ami endorfint szabadít fel benne és oldja a stresszt). Szimplán engedd ki és nem kell nyalókáztatni, vagy add neki a szénát szénahálóban, esetleg slow feeder-ben. Annál jobb hidd el nincs, de ha rám hallgatsz azt csinálsz, amit akarsz.
2014. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki, aki tudja a kérdésre a választ és nem az észt osztja, főleg, ha azt sem tudja, miről van szó?


A ló naponta karámozva van, este pedig boxban. Karórágó. Szeretném, ha elfoglalná magát a boxban, nem értem, miért olyan nagy probléma ez. Ha valaki szerint ez hülyeség, hát legyen, nem nála van a lovam, szerencsére, a kérdés viszont nem erre vonatkozott.

2014. nov. 7. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Na jó, tessék (ámbátor a gúgli nem az ördögtől való találmány ám):

Hozzávalók:

200 g teljes kiőrlésű liszt

150 g korpás zabpehely

225 g cukorrépaszirúp vagy méz


Összegyúrod, kisütöd. Ha híg a tészta +liszt, ha nagyon kemény +víz.

Szívesen!

2014. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!