Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Őrségben lovarda alapítás?

Boleszka kérdése:

Őrségben lovarda alapítás?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodom, hogy az őrségi nemzeti parkot megcélozni egy lovardával ahol igényes, fegyelmezett és tanuló orientált oktatás folyna, szálláslehetőséggel.

A véleményekre lennék kíváncsi, hogy megérné e beruházni az őrségbe vagy a közelébe???

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. nov. 10. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Erősen nem fog menni. Ilyet az tud csinálni, aki profi lovas és ő maga van ott, vagy amúgy is milliomos. Az, hogy majd én alapítok egyet, csudi lovak, csudi munkások, talán utópiaföldön működne, de nem a mai Magyarországon. Profitre meg helyből ne számíts lovardából, ha már magát fenttartja meg a munkásokat akkor mindenki örölhet.
2014. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár a pénzügyi dolgokhoz nem igazán értek ilyen térben,de szerintem sokan örülnének neki,és szerintem megérné :)
2014. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyet találsz nagyváros közelében, ahol olcsó a telek és nincs másik lovarda/tanya, még akkor is nagy lutri.

Ha nem veszel csak 10 ha földet (ami azért legelővel, takarmány tárolókkal, fedelessel, szállással, karámokkal, stb. együtt nem is sok), az is sok felé már nincs meg 5-6 millió alatt.

Egy szénatároló és fedeles, no meg egy korrekt szállás máris viszi az újabb 10 milliókat és még nem vettél lovakat, nincsenek alkalmazottak, nem számoltuk a fuvarokat, a trágyától se árt megszabadulni valahova...:/

Sajnos én is azt kell, hogy mondjam, hogy piszok nagy mázli és hatalmas alap tőke nélkül esélytelen még csak belevágni is.

Környékbeli lovardába most kezdik tavasszal a fedelest felhúzni, de a papírok és az engedélyek már eddig egy millióba voltak és még semmi se történt, csak papírok vannak. :D

2014. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy nem az anyagi vonzata érdekel engem hanem az hogy lenne e kereslet?

Természetesen én is jelen lennék folyamatosan a lovarda minden napjaiban mint oktató mint pedig lógondozó.

Nem vagyok versenyző sem pedig díjugrató lovas de hosszú évek óta lovaglok és oktattam is már sok felnőttet/gyereket.

2014. nov. 11. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Túristaszálló talán menne... és lehet benne akár egy-két ló is... de biztos, hogy egyéb programokra is szükség volna. No meg mindenek előtt a Nemzeti Park igazgatóságával kellene beszélni, hogy egyáltalán belovagolhatsz-e, mert tudok én neked olyan lovardát mondani, amelyik azzal az feltétellel kapta meg a működési engedélyt, hogy lovas kerítésen kívül belőle nem jöhet.
2014. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát te ismered a környéket, mi nem tudjuk, ott lenne-e kereslet és hogy pontosan hogyan is képzelted el a dolgot.

Ha könnyű kijutni, lesz használható pályád, megfelelő lovaid és végtelen türelmed, illetve olcsó leszel és a gyerek is sok, nincs konkurencia, akkor valószínűleg menne. A turisták közül viszont biztosan nem lovagolnának olyan sokan, arról nem is beszélve, hogy nyűg a lónak is, oktatónak is.

2014. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!