Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Unatkozik a lovam, milyen...

Unatkozik a lovam, milyen feladatokat adjak neki?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg lábproblémával, sántasággal küzdünk, ezért nem lehet lovagolni és mozgatni sem igazán. Már egy hónapja nem ültem rajta ebből kifolyólag. Most már lehet sétáltatni, így mindig ki szoktunk menni ( vezetőszáron vezetem) de ebből sem lehet fél óránál többet.
2014. nov. 10. 23:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Jó átmenet és egyébként is nagyon hasznos, ha kézen dolgozol vele, kérdés, hogy miket csinálhat a ló és miket nem. Pl. mozogat-e három patanyomon, fordulhat-e kis ívben, st, mert ha egyelőre csak egyenes vonalon ajánlott mozgatni, akkor kézen is csak az alapokat tudjátok elkezdeni (kapicánnal vezetni, állítani, hajlítani, elindulás, megállás, félfelvétel).

Egyébként azt kétlem, hogy a ló karámban unatkozik, ha van mit legelnie, a boxba lehet betenni játékot, flakont, csemegét, de ha jól értem, arra vagy kíváncsi, hogyan dolgozhatsz vele úgy, hogy ne erőltesd meg.

2014. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

bocs, de én azt se értem, hogy ha nappal legelőn lehet, akkor miinek vezetgetni lépésben. és miért unatkozna? lótársakkal legelőn a legjobb a lónak, hidd el, hogy jobban unatkozik munkában, mint a legelőn a lovak között, az neki a természetes, ennél több neki nem kell.


azt hittem boxba van zárva, úgy lenne értelme a kérdésnek, de így nincs.

2014. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Figyelj! Nevezd ki konzulnak, mint Caligula Incitatus-t! Akkor biztos, hogy nagyon elfoglalt lesz és nem fog unatkozni.
2014. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

[link]

Alap feladatok gyakorlása kézen :)

2014. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem lehet hajlítani, csak egyenes vonalon mehet, azt is keveset. A legelőn lévő többi ló nem köti le, a legtöbb esetben tőlük távol van, pedig nem az utolsó a rangsorban.
2014. nov. 11. 20:37
 16/19 A kérdező kommentje:
Éppen ezér vagyok tanácstalan, mert nagyon sok mindent nem lehet, de ugyanakkor unatkozik és szeretném vmivel lekötni.
2014. nov. 11. 20:38
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet hajlítani, de legelőn van???? Miért, te meg tudod magyarázni a lovadnak, hogy ne kezdjen el rohangálni a többiekkel odakinn, ne játsszon, ne forduljon hirtelen..... Ez egy tök értelmetlen kérdés, már bocsi. Ha bokszfogságban lenne egész nap, akkor a Jelekh által írt válasz tökéletes, ugyanis kajával lehet legjobban lefoglalni a lovat. Ha viszont egész nap a legelőn van a többiekkel, akkor 1. nem kell sétáltatni, mert sétál magától, sőt, minden bizonnyal fut is 2. legelőn tartott lovat még a történelem sem látott unatkozni 3. azt gondolom, legfeljebb te unatkozol, hogy nem lovagolhatsz a lovadon. Erre megoldás, hogy lovagolj egyet egy ismerős lován vagy ha van a lovardában olyan ló, amelyiken szoktak lovagoltatni, akkor fizess ki egy órát és lovazz egyet.
2014. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, a ló most legelőn van. Amíg gyulladáscsökkentőt kapott a lábára egyedül volt, kis karámban, hogy minél kevesebbet mozogjon. A gyógyszert már nem kapja, a lába is sokat javult. Az ha a legelőn ugrál vagy fordul az nem probléma, csak huzamosabb ideig nem teheti pl: futószárazásnál, vagy hajlításoknál, mert ekkor sokkal könnyebben gyullad be a lába ismét. Nagyjából fél évig nem ajánlott futószárazni, hajlítani, ami a legjobban megfelelő számára az a terep. Sajnos ott még nem tartunk, hogy fel lehessen üli rá, egyelőre csak fokozatosan szoktatjuk vissza a munkához. Amit a legtöbb esetben futószáron tennénk meg, de ugye ez most nem javasolt. Nemsokára jön a kovács, akkor kap speciális patkót ( jelenleg is az van rajta, de olyat kap majd ami az igényeinek jobban megfelel), utána lehet vele elkezdeni intenzívebben dolgozni. Az intenzív jelen esetben nem az ereszd el a hajam vágtát jelenti, hanem sok-sok lépés a későbbiekben kevés ügetés és majd egyszer valamikor a vágta. Azt, hogy unatkozik és ezt szénával nem lehetne megoldani onnan gondolom, hogy a legelőn korlátlan szénamennyiség van előtte. Míg munkában volt, addig akármikor engedtem ki a legelőre egyből ment a szénához, vagy legelni kezdett. Mostanában csak álldogál, bóklászik, nem éhes ( az abrak adagját természetesen csökkentettük, hogy nem dolgozik). Ezért nem tudom, hogy milyen feladatot adjak neki, amivel egy kicsit lekötöm a figyelmét és nem csak bambul a nagyvilágba ( akár mennyire is furán hangzik). Igényli a foglalkozást és a feladatokat,hogy szellemileg lekössem, de nehéz olyat találni ami a kritériumoknak megfelel, hiszen jelenleg sem ráülni, sem hajlítani nem lehet. Elsősorban parellizni szerettem volna vele, hiszen annak alapja a földi munka és nagyon hasznosak találom. Azonban már az első lépést sem tudjuk elkezdeni, hiszen a csatlakozáshoz a legideálisabb a körkarám, ami van is, csak ugye a lábának nem tesz jót. Ezért gondoltam hátha ti tudtok olyan feladatokat, ami jó lehet nekünk.
2014. nov. 12. 17:37
 19/19 A kérdező kommentje:

Ja igen ez lemaradt: a munkába való visszaszoktatás miatt vezetgetem az amúgy legelőn lévő lovat, mert ilyenkor kimegyünk terepre és egyenes vonalon megyünk ami a számára a legideálisabb, sokkal jobb mint a futószárazás.


Jelenleg barátnőm lovára felülhetek, tehát nem az a problémám, hogy nincs ló amin lovagolhatnék.

2014. nov. 12. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!