Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyugis lófajta?

Nyugis lófajta?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy ezt nem lehet most így megmondani ,mert minden ló más és más, nem ugyanolyanok. Csak minden paci (fajta) hordoz magával tulajdonságokat, mármint a többség (az átlag) . A ti tapasztalatotok ra lennék kiváncsi, mert nekem nagyon tetszett a furioso, csak sokan mondják róla ,hogy félősebb, idegesebb makacsabb. Ettől függetlenül biztos van olyan furioso ami kivétel. Fontosnak tartom, hogy egy ló legyen egészséges, jó immurendszerű, nyugis, és megbízható, terepen ne ilyedezzen és bakoljon. A kisbériről is hallottam ,hogy nagyon makacs( biztos van kivétel) szóval szeretném kikérni a tapasztalatotokat. Tudnátok ajánlani nyugis fajtákat, ami nektek bevált?

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2014. nov. 14. 19:12
 1/10 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem ez nagyrészt lófüggő,de a sodrottak nyugodtabbak.A furioso nem valami túl nyugodt fajta,de biztos nem mindre igaz.Már lovagoltam jópár kisbérit és én nem tapasztaltam,hogy makacsak lennének.Viszont az tény hogy nyugodtak,nem ijedősek.Én nem fajtát nézem,hanem az adott ló tulajdonságait.
2014. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nemcsak lótól függ, de még a lovastól is, nagy részben.

Én két furiosot lovagoltam, mindkettő nyugodt volt, két telivért, egyik a sajátom, pályáról mind a kettő, azok is átmentek tűzön-vízen. A telivér egy nagyon bátor fajta, a közhiedelemmel ellentétben.

A kisbéri, furi nagyjából egy típus...én azt mondom, ha lovat szeretnél, fajtától függetlenül keresgélj, mert még úgy is elleszel egy darabig, mire a fentieknek megfelelő lovat találsz...aztán lehet, hogy pont egy olyan fajta lesz, amire nem számítottál.

2014. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2014. nov. 14. 20:15
 4/10 anonim válasza:
Olvass utána a huculnak, nekem jó tapasztalataim vannak ezzel a fajtával kapcsolatban, amiket fent leírtál, azok általában jellemzik.
2014. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtként én is a hucult, vagy a haflingit tudnám említeni. én 2 furiosot lovagoltam, az egyik egy sárkány volt, a másik egy bárány. még ami eszembe jutott az a nóniusz, nekem velük is csak jó tapasztalatom van. a kisbéri gyakran telivérezett, köztük előfordul a szemesebb, menősebb egyed, de ez is egyede válogatja. telivérből is ismerek olyat, aminek megalszik a szájában a tej, nekem is telivérem van, nos hát őt "nyugisnak" semmiképp nem mondanám.
2014. nov. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettetek! :)
2014. nov. 15. 08:50
 7/10 anonim ***** válasza:
A lovam apja Shagya Arab, anyja kisbéri, anyai apja furioso.. Ezen adatok alapján a lovamnak egy igazi vadállatnak kéne lennie :D Hát halál nyugodt :)
2014. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a leírásodban megválaszoltad a kérdésed.:)

Erre nem lehet hasznos választ adni. Teljesen egyed függő.

2 furioso-m van jelenleg (kanca és mén). A kanca teljesen kiegyensúlyozott, nincs probléma. A mén viszont, mint egy hisztis gyerek.:)

Válassz ki egy pár lovat, kérdezz utánuk, szűkítsd le a kört, majd próbáld ki a többit. Többször is!

Sőt ajánlom, hogy állítsd be "váratlanul" is, akkor biztosan úgy látod a lovat amilyen és ahogy tartják. ;)

Ha nem szándékozol lovat venni a végét ne nézd. :D

2014. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:))
2014. nov. 15. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyet kell értenem, ez a lótól is függ, ezért látatlanban sose vegyél lovat (gondolom ezt te is tudod). Ezt bizonyítja, hogy a nóniusz általában nyugodt, de engem már sokszor vágott földhöz egy amúgy haláli nyugodt példány ebből a fajtából (is). Nekem magyar sportlovam van, a világ legédesebb, legnyugisabb lova. Lehetetlen róla leesni, mert semmitől se ijed meg. Egyébként ezek a lovak többmindenre halsználhatók is, én díjlovagolok, akár már egy nóniusszal is nehéz lenne. Úgyhogy sok sikert!=D
2014. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!