Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tinker fajtáról vélemények?

Tinker fajtáról vélemények?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a fajta, külső, és belső tulajdonságai alapján is. Volt már valakinek tapasztalata vele ? Tényleg nagyon nyugodt, kiszámítható és sokoldalú? Minden vélemény/tapasztalat érdekel! ( persze, tudom, nem fajtát hanem egyedet kell választani, de teljesen belezúgtam ezekbe a kis lovakba *.*)

2014. okt. 9. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Hát díjugratásban nem remekel, azt le kell szögezni, márpedig manapság amelyik ló nem ugrik, az selejt. Illetve én sajnos ezt tapasztalom magam körül, és nagyon el is keserít... De ezt azért tudd előre, hogy a tinker ugrik, ha muszáj, de soha nem lesz világklasszis. Egyébként remek kis lovak, kocsiban szuper, nyereg alatt is jól idomíthatóak általában. Amikkel én dolgoztam, azok nyakban kicsit merevek voltak, elég nehéz volt őket ellazítani kézen, nyeregben, de ennyi. Imádtam mindkettőt.
2014. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Még sosem ültem rajta de SZERINTEM ilyen lehet:

Nem ugrik jól; díjlovaglásban elég jó lehet, sőt szerintem erre használják; távlovaglás nem; military soha az életben.

2014. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem csupa jó tapasztalataim vannak a fajtával, 2 lóval volt szerencsém dolgozni. Mindkettő nagyon jófej, jóindulatú volt. Tény, hogy nem versenylovak, én terepre jártam sokat, ott maximálisan megbízhatóak voltak, egy rossz mozdulatukra nem emlékszem, mindemellett baromi szívós, kitartó állatok. Tény, hogy kicsit merevek, de szerintem ebbe a testfelépítésük is ludas, viszonylag rövid, zömök nyak, kevesebb lehetőséget ad, mint egy telivér nyaka. Ennek ellenére ha jól vannak lovagolva, tarkóból nagyon átengedőek, a testalkatukhoz képest szerintem nagyon jól összelovagolhatóak. A mozgásuk nekem a pónik, főként haflingik, fjordok és bardiggianok mozgását idézi, inkább sok rövid lépés, olyan kis pattogós, nyújtani nehéz, és a lovak sem szeretik. Emellett, mint társak, nagyon jók, nyugisak, barátságosak, embercentrikusak, én pici gyerekeket is mertem melléjük engedni, egy rossz mozdulatuk sem volt.


Összefoglalva szerintem hobbi lónak, sok terepre, még oktatásra is maximálisan alkalmas, versenysportra nem igazán, de ha az "egyszerű hétköznapokra" keresel társat, akkor ebben a fajtában találhatsz számodra megfelelőt.

2014. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :). Én csak egy megbízható hobbilovat szeretnék, semmi többet. Van egy telivérem, perfektül ugrik, gyönyörű a mozgása, sokszor hisztis, ijedezik, de ha olyan helyzet van bármikor lehet rá számítani. egy igazi királylány . Igaz tinkerrel még nem dolgoztam, de a leírtak alapján a szöges ellentéte az én lovamnak( mármint hogy teljesen kiszámítható, de nem egy versenyló). Pont ezért gondoltam erre a fajtára, mert szeretnék két teljesen más egyéniségű lovat.
2014. okt. 10. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a telivérnek, ha lehet ilyent mondani, szöges ellentéte. A tinkerek baromi jó nyugis, élményt adó lovak, mint írtam (3. válaszoló), én simán gyerkőcök alá is adtam, amikkel én dolgoztam, azok hihetetlen nyugis, hidegvérű mentalitással dolgoztak. Természetesen biztosan köztük is van eszetlenebb, de én azt tapasztaltam, hogy ők azok az igazi élményt adó lovak. Természetesen, mint mindenkinek, nekem is voltak rosszabb napjaim, mikor nem éreztem magam elég fittnek ahhoz, hogy bármelyik "eszetlent" lelovagoljam, helyette maradt számukra a futószár, de a tinkerekre akkor is felültem.
2014. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
További véleményeket is szívesen fogadok ! :)
2014. okt. 11. 14:30
 7/7 anonim válasza:
41%
Hello! Ha még aktuális, akkor én is írok :) Nekem tinker csikóm van, és hát szerintem a világ legnyugisabb lova. Még csak 1 éves, de nem fél seemitől, követ bárhova, halál nyugodt és jóindulatú. És szerintem nem igaz, hogy nem tud ugrani, mert az én 1 éves csikóm átugrota az 1,2méteres akadájt, amit a sportovamnak raktam előtte, csak benn maradt a karámban. Úgyhogy én csak ajánlani tudom ezt a lófajtát :)
2014. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!