Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A spanyolügetés elsajátítása...

A spanyolügetés elsajátítása is ugyan úgy működik, mint a spanyollépésé?

Figyelt kérdés

Ugyebár a spanyollépést a lónak megtanítják, nem ő ajánlja fel, tehát az, hogy a ló végre tudja hajtani ezt a feladatot (az erő és az egyensúlyon felül) abból következik, hogy a ló megértette, hogy a mellső lábát adott jelre magasra kell emelni. Kérdés, hogy ez spanyolügetésnél is így van? A ló már megtanulta hogy lépésben a lovas bizonyos jelzéseire a mellső lábait vállból magasra emelje, ezért ha ügetésben adják ugyan ezeket a jelzéseket, már meg fogja tudni csinálni?

Remélem érthető lett :)



2014. nov. 15. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat nem olvastam róla, mert hogy őszinte legyek, nagyon természetellenesnek tűnik számomra és nem is tetszik, de az a kiképző azt írta, hogy olyan lónak tanítja, ami tudja a passaget, ezt váltogatva a spanyol lépéssel később passage-ban kéri a spanyol ügetést a passagéhoz hasonló, attól kismértékben eltérő segítségekkel (többet felfelé, kevesebbet előre). Szerintem egyébként Totilas nyújtott ügetése már-már közelíti a témát az égbe dobált lábaival. :D
2014. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Haha igaz! :D

Nekem sem tetszik egyaltalan, a legtobb lovat, akit lattam igy mozogni (youtubeon) utemhibasak voltak, es a hatuljuk kimaradt. Persze ez nem a vilagvege, de en eleve nem tudom elkepzelni, hogy szepen, utemesen, alaleptetessel meg lehetne oldani a s.utegest. Megprobalok belegondolni, de rohadtul szurrealis, de en eleve nem fogom partjat a "trukkoknek". Aminek ertelme van, az a spanyollepes, a robbi nekem cirkusz.

2014. nov. 18. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ütemhibás, mihez képest?

Mert akkor a másik kérdésedre, az iskolalépésesre is be lehetne írni, hogy ütemhibás a lépés...nem? :) Ahogy az iskolavágtára is.... :)


(Ez is klasszikus gyakorlat, tehát nem trükk, de értelmét nem látom, a szemem fáj tőle, így annyira nem is érdekel, mit, meg hogy.)

2014. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ott az a "cel", hogy ket (vagy negy) patadobbanst lehessen hallani, viszont a s.ugetesnel nem hiszem hogy az a cel, hogy majdhogynem negy dobbast halljunk a ketto helyett. Szerintem nincsen meg az ugetesnek az uteme, pl.: a bal hatulja joval hamarabb fog talajt, mint az atlos mellso. Lehet, hogy ez nem utemhiba, de akkor nem tudom micsoda. :)
2014. nov. 19. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat, ketutemu kellene, hogy legyen, viszont ha lepesrol beszelunk, akkor az egy negyutemu, ha vagtarol, az egy haromutemu jarmod. Es megis... :)
2014. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!