Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló tartása...

Mennyibe kerül egy ló tartása otthon, saját háznál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy otthon szeretnék lovat tartani és tegyük fel, hogy minden adott lenne hozzá, mert istálló és karám is van a telken.


Milyen költségekkel számoljak? Mennyibe kerülhet a takarmány? Mennyi lehet a szalma ára? Egyszerre összesen mennyit rendeltek és milyen gyakran?


Első sorban azoktól kérdezném, akik tartanak vagy már tartottak otthon lovat. A vele járó munkával tisztában vagyok, illetve azzal is, hogy a ló társas lény és egyedül nem tartunk lovat, stb. Én most leginkább az anyagi vonzataira lennék kíváncsi egy ilyen projektnek.


Előre is köszönöm! :)



2014. nov. 23. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
NOs ha tudod, hogy egyedül nem lehet tartani akkor érdemesebb volna kettőre kérdezni, de mind1. A széna a jó termés miatt most 5000Ft körül van, átlag 3 hétre elég. Attól függően tud-e legelni vagy nem, 50-100 ezer évente. A zab szintén terhelés függő, de alapsetben napi 2 kg-val számolva (olyan 80-90Ft/kg) 60k egy évre. Körmölés 4000ért 2 havonta az 25k. Oltás 10k minimum, féreghajtás 5-10 ezer. Tehát olyan 200k/ló egész éves etetéssel.
2014. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól is, hogy hol. Teljesen másak az árak az Alföldön és Sopron mellett. :)

Heves megyei viszonylatban tudok csak nyilatkozni.

4-5.000 Ft körül megy a széna. Ezek 150-esek, kettőt megeszik télen a lovam egy hónap alatt (értelemszerűen ilyenkor nincs mit legelni). Ez kb. 80-90e.

Jelen esetben szerencsés vagyok, mert ismerőstől veszem 2e Ft-ért. :P

Kiskocka szalma 300Ft/db, 150-es körbála 3000Ft/db felénk. Nyilván itt is télen többet van odabent, mint jó időben, így több fogy. 40e-ből kiszoktam kb. jönni egy évre.

Zab nálunk 5e/q, kukorica szintén. Én keverve adom most már. kb 30-40e Ft/év.

Szénát és szalmát mindig annyit rendelek amennyit csak tudok/ amennyi csak fér. Sose lehet tudni...Szemest meg mielőtt elfogy mindig hozok rá 2-3 mázsát.

Ezekre ugye jön a szállítási költség. Ha nincs ismerős, akkor elég sokba tud lenni. Fuvarral együtt 180e körül van a vége.

Számolj azzal is, hogy pár éve amikor pocsék idők jártak és a tél is hosszú volt a végén már nem lehetett 10-15e alatt szénát kapni...

Féreghajtás alkalmanként 5e, kétszer teszem egy évben.

Oltás idén 10e körül volt.

Körmölni 5e-ért jönnek 2 havonta, patkolás 12e-ért lenne.

De jön mellé a nyalósótól kezdve, esetleg tápon át ezer dolog. :)

2014. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!