Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állattenyésztő mérnöknek...

Állattenyésztő mérnöknek tanulnék tovább, mi lehet ebből?

Figyelt kérdés
jövőre érettségizem, és mennék egy főiskolai állattenyésztő mérnöki szakra. A lovak állnak hozzám a legközelebb, de minden más állatot szívesen gondozok, ismerem már mindet komolyabban is. Mit gondoltok erről? Milyen helyeken dolgozhat az állattenyésztő mérnök? A lovászat is érdekel, persze normálisabb helyeken 17/f
2014. nov. 23. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de olyan nagyon semmi... Ha érdekel a lovászat, ahhoz kár három évet egy semitérő diplomára elpazarolni. Abból a pénzből tanulj inkább lovagolni és idegennyelvet... Vagy válassz olyan szakmát, amiből megélsz és mellette a lovaglás megmaradhat hobbinak.
2014. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincsenek már nagy ménesek, a magántenyészetekben meg a tulaj az állattenyésztő mérnök, oda legfeljebb istállófiú kell, de attól nem kérnek diplomát, még érettségit sem. "Normális hely" meg nincsen. Lovászként dolgozhatsz havi 30 napot, aztán kapsz érte 50-60e Ft-ot, már ha egyáltalán kifizetnek. Természetesen bejelentett munkaviszonyról ne is álmodj, hiszen a lovardák nagy része maga is illegális, ha akarnának, se tudnának bejelenteni... de amelyik tudna, az sem akar.

Tanulj programozónak, abból fényesen megélhetsz, ha kedved van, eljárhatsz lovagolni is.

2014. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehetsz munkanèlküli vagy legális rabszolga. A helyedbèn èn gyorsan elfelejtenèm ezt a szakot...
2014. nov. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Programozónak? Na ne röhögtessetek. Annyi van belőle mint égen a csillag.

Az is jó vicc, hogy 50-60e-nél nem lehet lovászként keresni...100e-nél sose kerestem kevesebbet lovászkodással (ingyen étel és szállás, bejelentve!, havi 20-22 munkanappal).

Az viszont tényleg igaz sajnos, hogy már nem nagyon vannak nagy ménesek. Ahol lenne esélye, ott meg az a gond, hogy ez is egy "kihalásos" szakma.

2014. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos lehet igazatok van, bár a programozó, stb ezekhez meg nem értek annira
2014. nov. 24. 14:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért ne keseredj el teljesen. Én Állattenyésztő mérnökön vagyok most (Bsc), és nem céltalanul. Bár nem ez az egyetlen szakma a kezemben (elvégeztem mellette a ménesgazdát és a lovastúra-vezetőt is, természetesen kellő gyakorlati háttérrel), azért én nem mondanám tökéletesen haszontalannak.


Ha vállalkozó szellem vagy, aki szeretne önálló tanyagazdaságot, vagy a későbbiekben akár többet is, annak kitűnő alapozást jelenthet ez a szak, arról már nem is beszélve, hogy az egyetem támogatja az elhelyezkedést, a faliújságon mindig látok valamilyen álláshirdetést (igaz, ezek már tényleg magas fokon képzett diákokat keresnek, inkább Msc szinten,vezető pozíciókba, de vannak).


Azt javaslom, ha belekezdesz, vagy vidd végig (akár Msc-n túl is), vagy ne csak ezt az egyet végezd el, hanem mellette mást is, és akkor biztosan viszed valamire. De azt is tanácsolnám, hogy ha a fentiek el tudtak bizonytalanítani, akkor tényleg nézz másik szak után, mert ezen az úton csak teljes szívvel és acélos elhatározással, rengeteg küzdelem árán lehet jól boldogulni.

(Más kérdés, hogy kinek mi mit ér meg... én a céljaim elérésére tettem fel az életem, amihez ez az út vezet. Ha te is hasonlóképpen érzed, akkor sok sikert! )

2014. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tanulj németül vagy hollandul, tanulj meg jól lovagolni (de tényleg jól) és irány nyugat. Németeknél, osztrákoknál, hollandoknál nagyon jó kis lovas melók vannak. Lehet, hogy először ganét hordatnak veled napi 10 órában, de utána feljebb kapaszkodhatsz, és mozgathatsz lovakat. Ráadásul nem is akármilyeneket....
2014. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm! Belegondolva ez az amit a legjobban szeretnék hosszú távon mert a családomban is több valaki foglalkozik/foglalkozott lovakkal, a vérünkben van. Jelenleg is járok egy lovasközpontba segíteni, tapasztalatot szerezni, lovakra is rá-ráülök így meglátom milyen. Mondjuk ez nagyon patent hely de azért munkával jár. Én is tervezem majd a későbbiekben a lovas túravezetőt is meg még ami jön majd.
2014. nov. 24. 18:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez a lovastúravezetői is egy érdekes dolog. Tapasztalataim szerint itthon is csak a legálisan működő lovardák "kérik". De valójában a kutya se ellenőrzi. Magyarán legombolnak rólad pár százast.

Külföldön meg pláne nem érdekli őket. Tapasztalatból mondom, hogy ha pl. kimész a németekhez munkalovasnak két dolgot néznek.

1. hogy beszéled a nyelvüket, vagy legalábbis az angolt

2. hogy lovagolsz

Ennyi. Nem is ismerik és nem is ismerik el a legtöbb helyen a magyar tanfolyamokat/vizsgákat. Ugyan, ha jól tudom lehet honosíttatni (bárhogy is nevezzék) kb. fél millióért plusz valami vizsgáért náluk, de ugyan minek akkor kérdem én?

Én is amondó vagyok fektess minél több energiát a lovaglásba és a nyelvbe és sipirc egy jobb világ után. :)

2014. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ezzel tanár is lehetsz! én szakközép vagy szakiskolákba (pl kaposvári, péceli, bábolnai)akarok szakmai tanár lenni, ahhoz elég eza végzettség és egy biztos állás
2014. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!