Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló keveset iszik, mit lehet...

A ló keveset iszik, mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés
Egy kb. 120-130 centi marmagasságú póniról van szó. Nagyon keveset iszik. Próbáltuk langyosabb vízzel, de csak pár kortyot ivott, mert előtte ivott egy kis hideget, úgyhogy szerintem már nem kívánta. Vagy lehet, hogy az itatójában van valami rossz? Mert az itatóból amiből csak ő ihat) ki van rakva, de abból nem iszik. Vittünk neki vödörből vizet, abból ivott. Egyébként kólikára, fogfájásra nincs semmi panasz, eszik rendesen. Ajánlották még a lóteát, az használna esetleg?

2014. nov. 25. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében úgy van, ahogy az első válaszoló mondja, de azért akadnak kivételek. Volt már dolgom nekem is olyan pónival, aki egyszerűen nem volt hajlandó se inni, se enni. Nem volt stresszes környezetben, sokat foglalkoztunk vele, lovakkal volt körülvéve. Nem fájt a foga, nem kólikázott, a doki teljes mértékben tanácstalan volt. Próbáltunk mash takarmányt, Bábolna lótápot, lucernát, szénát, legelőt, hasztalan - mindenféle kajára és vízre csak utálkozva nézett, míg szép lassan ledobott magáról vagy 30 kilót, a bőréből meg csomót lehetett volna kötni a nyakán, olyan vízhiányos volt.


Feladtuk, elbúcsúztattuk. A mai napig nem tudjuk mi lehetett vele, kész X-akta. Szóval én azóta úgy vagyok vele, hogy érdemes odafigyelni, ha a lovacskánk nem iszik vagy eszik annyit, amennyit megszoktunk tőle, mert ott lehet valami gond. Ki lehet próbálni a lóteát, de ha nem használ, és továbbra is nagyon keveset iszik, lehet, hogy nem ártana megnézetni dokival.


Télvíz idején egyébként kevesebbet isznak, szóval amíg nem lehet marokra kapni a bőrét a kiszáradás tüneteiként, addig talán nincs túl nagy gond.

2014. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is paráztam, mert az enyém az önitatóból nem ivott, a vödörből nem ivott, bezzeg a karámban álló pocsolyából igen... Meg lehet próbálni kicsit sózni az abrakot, de egyébként normálisnak számít, hogy télen nem isznak annyit, nem is izzadnak annyit.
2014. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van előtte mindig nyalósó? Az fokozza a vízfogyasztást.
2014. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen mindig van előtte nyalósó.
2014. nov. 25. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk vödörből isznak a lovak, pedig van önitató, de nem hajlandóak azt használni, régi sodrott lovak, világ életükben vödörből voltak itatva. Én is vödörből itatom. Nyáron sűrűbben arra fordulok egy-egy vödörrel, de télen napi 2x, 3x, azért megisznak egy egy vödörrel. Van hogy ha nem nagyon fogyaszt, akkor a délit kihagyom, majd este viszonylag sokat iszik. Azért valamennyit inni kell ilyenkor is, de lényegesen kevesebbet mint nyáron a melegben
2014. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vizezve kapja a szénát, így azért ha nem is sok víz, de kerül a szervezetébe.

Mi főleg télen alkalmazzuk, ha lovaglás vagy fogatozás végére besötétedik, de még vizes egy kicsit a ló. Ugyebár ilyenkor nem lehet itatni, viszont a szénát nyakon öntjük egy fél vödör vízzel, legalább ennyivel enyhül a szomja.

Sőt a mi lovunk annyira díjazza a vizes szénát, hogy ha előtte hagyom a vödröt, akkor a szájában lévő csomót kicsit megvizezi a vödörben.


Amúgy a pónidnak főzhetsz még kamilla teát is, hátha az bejön.

2014. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. nov. 26. 19:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma is voltam nála, edzés után (nem azonnal, lesétáltattam és megvártam még teljesen meg nem szárad) itattam vödörből.. Egy keveset kortyolt belőle xdxd Az itatójában lévő vízbe pedig raktam egy kevés sót. (nyalósóról tettem bele :D ) :) És nincsen rinocérosz bőre, teljesen puha és finom  Köszi a válaszokat, megnyugodtam :)
2014. nov. 27. 21:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne a vízbe rakd a sót...te innál sós vizet?

Az abrakba mehet, arra megszomjazik és inni fog...de sós vizet? Kétlem.

2014. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
XDXD :D Nyalósót raktam a vízbe egy keveset, de tetszett neki :D
2014. nov. 28. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!