Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha adok neki enni egy...

Baj ha adok neki enni egy keveset az ivartalanítás előtt?

Figyelt kérdés
Holnap visszük a cicámat ivartalanítani. Azt mondta az asszisztens (az orvossal nem beszéltem), hogy nem szeretik ha tele van a pocijuk, meg hogy 24 órával előtte ne egyen. De ha nem kérdezek rá, akkor nem is említette volna... Ma reggel kapott a cica, de már most nagyon éhes, nem tudom hogy bírja reggelig. Ha egy nagyon picit adok neki? 12 órával előtte már biztosan nem fog. A másik probléma, hogy kinti macska, jó lenne most éjszakára bent tartani, igaz reggel mindig az ajtó előtt van, de ha most kint hagyom éjszakára, tuti hogy most kellene keresgélni reggel... A benti létet viszont nem tűri jól, bent van már pár órája, de nem tudom mi lesz éjszaka. Alomba se végzi a dolgát, szerencsére kikéredzkedik. Szerintetek ki merjen engedni éjszakára?
2014. okt. 28. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én cicámat kb. 2 hete ivartalanitották, és nekem is azt mondta a doki, hogy előtte 24 órával ne adjak neki enni, illetve inni se nagyon. Szerintem azért fontos, hogy az altatástól ne kezdjen el hányni a cica.

Holnap mikor viszitek ivartalanitani? Szerintem ha nem reggel, akkor esetleg este még adhatsz neki valami keveset, de semmiképp ne annyit amennyit enni szokott.

Jó lenne benn tartani éjszakára, hogy reggel ne kelljen keresgélni, és ráadásul ha nagyon éhes, akkor szerintem kinn a szabadban kaját is talál.

2014. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

reggel 8ra visszük. Arra gondoltam hogy ha este 8kor még kap egy kicsit, akkor is 12 óráig nem kap a műtét előtt. Csak nekem az volt a furcsa, hogy magától nem is mondta volna az asszisztens, mondta az időpontot, meg kérdezte hogy fiú vagy lány macska, és részéről le volt tudva a beszélgetés :D Ha nem kérdezek rá, akkor nem is mondta volna. Én is csak azért kérdeztem rá, mert ezen az oldalán már olvastam több hasonló kérdést. De ha egy a témában járatlan nem kérdezi meg, mert nem tud róla, hogy az fontos, akkor simán adhat 1 órával is a műtét előtt a cicának...

A bent tartással is az a baj, hogy csak egy szobában tudom tartani, nem az egész lakásban. És az almot sem használja, nem szereti. Kapargatja, majd nyávog, hogy engedjen ki. Eddig ezt csináltuk, de éjszaka mi van, ha nem ébredek fel arra, hogy ki kell mennie? Illetve mi van ha kiengedem a dolgát végezni, majd mivel már úgyis megunta, hogy bent van, nem jön vissza ha hívom? :(

2014. okt. 28. 16:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem vétkeztem nagyot, kapott egy keveset. Nagyon sajnálom szegényt, nagyon követeli a kaját. Meg meg is van zavarodva, össze-vissza járkál, nem találja a helyét bent. Hosszú éjszakánk lesz.
2014. okt. 28. 16:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok a 24 óra. Nálunk 12 órát szoktak mondani a kajára és előtte 4 órával ne igyon.
2014. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is erre jutottam, meg pont most olvastam egy helyen, hogy 12 órával előtte nem szoktak adni. Lehet az asszisztens direkt mondott többet, mert sejtette, hogy a gazdik többsége úgyis megszegi. Kap még kaját akkor :)

Már csak az a kérdés, mit csináljak, hogy éjszaka az alomba végezze a dolgát...

2014. okt. 28. 17:15
 6/13 XNoémiX válasza:
három ivartalanított macskám volt, nekem is 12 órát mondtak, hogy ne egyen, de ne is igyon. azt szerintem nem fogod tudni elérni, hogy az alomba végezze a dolgát, és kiabálni is fog. egyetlen dolgot tehetsz ilyenkor, hogy kibírod és nem foglalkozol vele, majd holnap összetakarítod, amit csinált. egy éjszaka nem a világ.
2014. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 keksz38 válasza:
Ne engedd ki èjszakára mert valahol talál kaját ès azt az altotótól ki fogja hányni, ez enyèmnél is így volt...szal a lènyeg h valahovacsukb be pla a szobadba h meglegyen reggel ès hogy ne jusson kajához
2014. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szegény cica, össze van zavarodva, nem érti hogy miért nem mehet ki, miközben máskor meg épp hogy nem jöhet be... Szerintem megérezte, hogy valami készülőben van... :D

Ha éjszaka problémázik, muszáj leszek kiengedni, és remélem éjszaka nem eszik semmit.

2014. okt. 28. 19:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki semmiképp, nagyon kockázatos! Ha bekajál valamit, hányni fog (altatónak van ilyen hatása). Altatva, kábultan ezt nem tudják kontrollálni, megfullad vagy félrenyeli, a tüdejére megy és súlyos tüdőgyulladást kaphat. Csak kibírjátok ezt az éjszakát, bármi is történjen. Egyébként műtét után sem lehet egy darabig kiengedni. Nőstényeket például napikig, kandúrt már hamarabb ki lehet engedni.
2014. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bent marad. Szegénykém áll az ajtó előtt, és várja hogy kinyíljon... :D
2014. okt. 28. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!