Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ehetnek a lovak kukoricaSZÁRAT...

Ehetnek a lovak kukoricaSZÁRAT? Milyen élettani hatással van rájuk, ha pl. csak azzal etetik őket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehetnek. Nem épp minőségi lovak számára, elsősorban marháknak szokták adni.

Két éve télen amikor annyira felmentek a bála árak kénytelen voltam ezt venni, a levelet leették meg a szemest kiszedték közüle, a vastagabb szárak maradtak. Tehát jó sok szemét lett belőle. Azt mondom, hacsak nem piszok olcsón tudod venni nem igazán éri meg.

Bajuk nem lett tőle, de kb 4-5 hónapig etettem csak velük.

2014. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok tápanyag nincs benne.
2014. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van,amelyik megeszi a szárat is amúgy, változó. Elszöszöl vele, de csak azzal nem célszerű etetni, bár gondolom, csak a szemes takarmányt akarod kiváltani vele (?), lónak a kukorica nem való.

Hizlal, fűt, tény, de egyúttal rámehet a lábára is például (savós patairha-gyulladás, patacsont süllyedés, stb), az emésztésének pedig még rosszabb, mint a zab. Ha már olcsóbbat keresel, akkor árpa, roppantva, enyhén vizezve.

2014. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EAdri93 ***** válasza:
CSAK azzal nem lehet etetni. Én széna mellé szoktam adni nasinak. De előtte átnézem mindig mert a kévék televannak kukoricacsővel :) bálázva is lehet kapni leveles kukoricaszárat. Mi kévékbe kötve szoktuk kapni. A csemege kukoricaszárat jobban szeretik mert édesebb és zöld is. Csalamádét is lehet nekik adni ( elülteted a kukoricát sűrű sorba majd amikor kihajtott 50 cm re kb akkor vágsz belőle metszőollóval, újra kihajt) nasinak /kiegészítésnek lehet nekik adni. Németországban az őszi faleveleket adják a lovaknak kiegészítésként, széna mellé. Állítólag jobb tápértéke van mint a szénának. Illetve mi etettünk zabszénát is. ( nem aratják hanem tejes érési fázisban le kell kaszálni szénának majd ugyanúgy rendsodrózni/bálázni)
2022. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EAdri93 ***** válasza:
Egyébként féléved kora óta etetek a lovammal szemes kukoricát, ha ésszel van etetve semmi baja nem lesz tőle. Reggel szemes kukorica & táp, este darált árpa , darált zab áztatva, korpával, kalciummal , lenolajjal , vitaminokkal ivósra keverve
2022. márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!