Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen élettani/törzsfejlődési...

Milyen élettani/törzsfejlődési oka lehet vajon, hogy az elefántnak a mellső lábai között van a tőgye, ellentétben a többi patással?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az az oka, hogy az elefántok nem tartoznak a patások közé.
2013. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
43%
Az elefánt patás ezen szakadok XD
2013. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hhm, roppant konstruktív válaszok. Akkor feltehetem a kérdést így is: Milyen élettani/törzsfejlődési oka lehet vajon, hogy az elefántnak a mellső lábai között van a tőgye, ellentétben pl a hozzá hasonló életmódot folytató növényevő patásokkal?
2013. márc. 6. 07:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert az elefántok önálló törzsfejlődési ágat képviselnek. Attól, hogy két állatnak hasonló az életmódja, még nem biztos, hogy rokonok.
2013. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom, hogy jót írok-e, de az állatkertben, cirkuszban meg a filmekben is látni, hogy mikor lemászik róla vki, a mellső lábaival "letérdel".

Nem tudom h ez a hátsóra is igaz-e, mmint h le tud térdelni, de ez annak lehet az oka, h könnyebben fel tud tápászkodni ha veszély van. És ezért törzsfejlődött oda neki a tőgye.

Könnyebben harcállásba tudja magát vágni, gerinc törés nélkül, ha a mellső lábairól emelkedik fel, mintha a hátsóról. Plusz lehet jobban betudja védeni a kicsit, így mintha hátul matatna.

Aztán, hogy jól gondolkodok-e vagy csak lököm a hülyeséget egy zoológus tudná megállapítani :D

2013. márc. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!