Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló megtanítása ugrani hogyan?

Adryenn13 kérdése:

Ló megtanítása ugrani hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves pacim, és az a gondom, hogy terepakadályokat szépen ugorja, de bent karámban nem hajlandó ugrani, mindig leveri, (50cm is) hogy tanítsam meg ugrani?
2014. nov. 29. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy hívsz egy edzőt és megtanít mindkettőtöket.
2014. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kezdő vagyopk, 10 éve csinálom ergo nem vagyok kezdő, de ő egy picit feladta a leckét ezért kértem tanácsot.
2014. nov. 29. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Edző... ha tapasztalt lennél, nem tennél fel ilyen kérdekéseket..
2014. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem,kezd vele az elejétől,földről. Cavalettik, x-ek variáld az akadályokat de azok legyenek kicsik,ne kérj tőle sokat az elején. :)
2014. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy leszállsz, és építesz neki szabadonugró folyosót, először max 40-50 centin, ha jól megy, akkor se szabad magasabbra tenni, emelni és nehezíteni (pl. távolságok, ugrások száma) csak fokozatosan, apránként.

A ló először EGYEDÜL tanul meg ugrani, mivel így a saját súlypontját, testét pakolgatja csak, és találja meg a helyes elugrási pontot, stb., a nélkül, hogy a lovas ebben megzavarná.

Terepen valószínűleg túlugrik kicsit, a környezet hat rá, stb., de ne élj ezzel vissza. Előbb hagyd, hogy begyakorolja mindezt nélküled, és csak, ha lovas nélkül már stabilan megy, akkor próbálkozz nyeregből.

2014. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2014. dec. 1. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!