Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínszalagszakadás után újra...

Ínszalagszakadás után újra ugrani a lóval?

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék venni, hogy tudjak vele versenyezni díjlovaglásban és díjugratásban. Találtam is egy nagyon jó lovat, de tavaly ínszalagszakadása volt. Meggyógyult, most már lehet újra lovagolni. Szerintetek érdemes elmenni kipróbálni, és megvenni (persze csak ha orvos megvizsgálja előtte), vagy nagyon nagy az esély arra, hogy nem 100%-os a lába, és újra rásérül?
2014. jún. 7. 19:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Az egyik hátsó lábáról van szó.
2014. jún. 7. 19:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be. Van rá esély még akkor is ha most már meggyógyult. Elég egy rossz lépés terepen az egykor sérült lábával, és ismét gondok lehetnek, pláne ugrásnál, ahol amúgy is nagy terhelés éri a lábakat.
2014. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy rossz lépés akkor is elég, ha egészséges a lába. Ez egy lutri, sosem tudod meg, mi lett volna, ha...

Inkább azt kellene megkérdezni, hogy hogyan kezelték, mikor történt és hogy azóta milyen munkát végzett. Ha bírta a versenyterhelést, akkor én megvenném a helyedben (ahogy az enyémet is megvettem), ha az ára reális és minden más szempontból úgy érzed, hogy nála tökéletesebbet nem találnál.

2014. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amelyik lónak szakad az ina, annak sose gyógyul meg. Lovagolható lehet még, de versenyezni.... Ne gondold, hogy véletlenül lett eladó a ló!
2014. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van olyan ló (gondolom nem csak egy), amelyik részleges szakadás után még eredményesen versenyzett.
2014. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 18 éve ínszalagszakadásom volt, begipszelték, és tökéletesen meggyógyultam. Csak éppen nem vagyok ló. :)

Amúgy meg lehet nézni a szalagokat röntgennel...

2014. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!