Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy olyan lovat kezdtem el...

Egy olyan lovat kezdtem el lovagolni, aki egy tanyán él és ott is lovagolták karámban, de én terepre szeretnék járni vele, viszont fél a településeket megközelíteni, bemenni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 5. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tanyán van a ló, akkor kinn vagytok a terep közepén. Minek mész vele be a településre???? Most mutogatni akarod magad, vagy tereplovagolni? Mert a kettő nem ugyanaz...

Egyébként pedig minden szoktatás és lovas kérdése. Ha határozott, jó lovas vagy, akkor el tudod lovagolni a lovat, ő pedig megszokja az idegen helyzeteket.

2014. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy forráshoz szeretnék elmenni vele, ami egy településen keresztül vezet. Nem gondoltam, hogy magyarázkodnom is kell...
2014. dec. 6. 08:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Érte valami rossz élmény hasonló szituációban? Sose ment át vagy csak mostanság? Mennyi idős?

Ha sosem volt hasonló helyzetekben része jó, hogy fél. Legyél vele nyugodt, türelmes, de határozott. Ha nem megy be veled, akkor az is közre játszhat, hogy nem bízik benned. "Nem hiszi, hogy megtudod védeni attól a veszélyes helytől."

Megpróbálhatod kézen is bevezetni, de azt javaslom, ha egy mód van rá, ne kóricálj a városban. Sok helyen nem is tolerálják a lakosok vagy épp az autósok.

2014. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy egy utcás faluról lenne szó csak. Szerintem nem valami szépen bántak vele korábban, mert a kantártól is fél. :/
2014. dec. 6. 13:47
 5/11 anonim válasza:
Egy utcás falut simán ki lehet kerülni.
2014. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Körbe van kerítve villanypásztorral/ kerítéssel. Ha ki tudtam volna kerülni, kikerülném. Ennél már tapasztaltabb vagyok.
2014. dec. 6. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fokozatosan kéne vele haladnod. Amíg fél a felszereléstől is, addig nem forszíroznám a lakott területen való lovaglást. Másrészt meg szükségtelenül kockáztatod a többi közlekedő biztonságát. A közút nem játék, még akkor sem, ha napi 10 autó megy rajta, mert ha pont akkor megy egy mikor a lovad megijed vagy megmakacsolja magát, abból nagy baj lehet.


Először a kapcsolatotokat kell rendeznetek, hogy ne féljen se tőled, se a felszereléstől bizalmat kell építenetek egymás közt. Aztán h terepen is mész eleinte kerüld a lakott területeket, menjetek erdőn, mezőn ott is van sok látni való, meg ijesztő dolog, ha ott már nincs probléma csak akkor menj emberek közé, és akkor is csak kézen vezetve, had szokja a környezetet. Eleinte ne várj tőle túl sokat ez egy hosszú időigényes folyamat. Legyen elég türelmed hozzá.

2014. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az előzővel értek egyet.

eleinte szokjatok össze terepen úgy, hogy nem mentek lakott területre. ha ott elmegy veled "árkon-bokron", sok kalandot túléltetek együtt és már bízik benned, akkor lehet próbálkozni a lakott területtel.


egyébként mit jelent az, hogy "fél a településeket megközelíteni"? visszafordul? földbe gyökerezett lábbal meredten néz maga elé és remeg? vagy csak hisztizik és táncikol alattad kicsit?


csak egyedül tudod lovagolni? mert társaságban könnyebb lenne, 2 nyugodt ló mellett biztos könnyebben elmenne.

2014. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Földbe gyökerezik a lába és meg sem moccan. Két nyugodt ló is velünk van általában, de akkor sem mozdul. Azt várná, hogy majd a másik előre megy. De erre nem szeretném rászoktatni.
2014. dec. 7. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Áhh akkor ez még korai. Nem bízik benned, meg úgy semmiben. Időre van szüksége, neked pedig türelemre. Kézen vezesd sokat, és próbáld szoktatni az ijesztő dolgokhoz.
2014. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!