Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vázoljam fel a témát...

Hogyan vázoljam fel a témát az anyukámnak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Megnéztem a lovarda honlapját, ahova jelenleg járok és van egy olyan, hogy 'lóbérlés'. Van egy almás-deres, herélt paci, akivel a legutóbbi lovasórán remek összhangban voltunk és a répát is amit vittem neki hatalmas örömmel fogadta.

Szeretném anyát megkérdezni, hogy lehetne-e róla szó, kipróbálhatom-e milyen egy lovat tartani. De borzalmasan félek a választól, ezért megkérdezni sem merem.

ÖTLETEK, HOGY MIKÉPP TUDNÁM EZT MEGOLDANI/MWGKÉRDEZNI?

NORMÁLIS VÁLASZOKAT KÉREK. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM! :)



2014. dec. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az übernagybetűkkel kikiabált normálisválaszt kérek érdekes mert mindig a nemnormális, értelmetlen kérdések kiírói követelik meg. Egyszerű a képlet,te ismered a szüleid, nem ismeri őket innen egy vadidegen noname internetező se jobban nálad szerintem,tehát ha van rá pénzük és akarja megengedi ,ha meg nemet mond mi lenne? Legrosszabb esetben ugyanott leszel ahol most ,csak nem ütnek agyon..


NORMÁLIS KÉRDÉSEKET KÉREK ,ELŐRE IS KÖSZÖNÖM !.

2014. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Az effajta lehúzásokkal az a legnagyobb gond, hogy léteznek...Neked csak pénz kidobás, mert lovat ettől még nem lesz, de a fizetendő rád is vonatkozik...

Arra alapozni egyébként, hogy volt egy jó órád vele, felesleges. A répát meg, hogy a fenébe zabálta volna be?:D

Ésszerűbb dolog azt a pénzt rákölteni lovaglásra, hogy gyűjtsd a tapasztalatot. Ráérsz még 4-5-6 év múlva felnőttként ló vásárlásra adni a fejed. Vagy még később...

2014. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a mínuszokat. Akkor sincs értelme azt írni, hogy csináljon butaságot. Mért lenne bárki is a saját pénztárcájának ellensége?

De ez is csak a lepontozó fajtáját minősíti. Nyomni tudsz, de, hogy oda bökj egy pár szót az már luxus.

2014. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KGabi0000 ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség a lóbérlés,

1.Nem kerül annyiba

2.Az általad választott ideig lehet a ló a "Tiéd"

3.És ha már nem telik több időre fizetni,akkor lemondhatod Szerintem nyiltan kérdezd meg anyukádat,hogy lehet-e.Először vázold fel neki mi is ez és hogy mit szeretnél.Rossz úgysem történhet,maximum megmondja,hogy ez most nem tud összejönni.

2014. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze :D az nem úgy van ,hogy az általad választott ideig a tied.. Mondom mi a valóság: Addig a tied ameddig hagyják meg ők akarják. Aztán majd közli ,hogy holnaptól vagy jövőhónaptól nem bérled a lovat szevasztavasz,"örülj hogy ezért a pénzért lovagolhatsz" . De végülis tényleg pénzkidobás,meg más lovába teszel pénzt és energiát mégsincs semmibe beleszólásod szinte , csak egy megtűrt személy vagy. Akinek nincs más lehetősége az kénytelen ezt a kiszolgáltatott szart választani,de készüljön fel arra,hogy egyiksem lesz hosszútávon felhőtlen,mindig vándorolni kell. mIre megszoksz egy lovat már vége a dalnak esetek 90 %-ban.
2014. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez olyan, mint egy ismerősöm esete lakhatás terén. Nem akart házat venni, ehelyett fizette az albérletet 8 éven át, most gondolt egyet, mégis vesz házat (teszem hozzá, rosszabbul keres, mint 8 éve), amit a következő 8 évben fog fizetni. Nem lett volna ésszerűbb azt a 8 évi pénzt egy sajátra költeni, ami onnantól a tiéd?

Egyébként nem írtad, hogy hány éves vagy, de 12-13 évesen én már összeszedtem magamnak kemény munkával a havi 100e nettót, volt, hogy többet is...Rajtad is áll.

2014. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KGabi0000 ***** válasza:
13 évesen még nem is dolgozhat szinte sehol úgy hogy jobb fizetést kapjon,max. bébiszitterkedés,de 500 Ft/óra.És nem tudom suli mellett kinek van annyi ideje.
2014. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hivatalosan, de csak, hogy egy könnyű példát hozzak, szórólapozás. Felénk 5 éve adtak laponként 10 Ft-ot, ami ugyan nem sok, de egy kisebb városban is lazán kiszórsz több, mint 1000 db-ot pár óra alatt.

Én még manapság felnőttként is csinálom, ha van időm. 10 km-en belül 9 település van nálunk. Messze több, mint 9000 ház persze...Nem számoltam soha pontosan, boltokban,stb is lerakok egy köteggel...100 felett szedek össze vígan. Gyerekként iskola mellett! is kihordtam ezt a tételt. Pénzt mindig lehet keresni, csak az emberek lusták és amivel dolgozni is kell az már nem is jó.

2014. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!