Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt hogy oldhatnám meg? (több...

Ezt hogy oldhatnám meg? (több gond is lenne)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 éves lány vagyok 6 éve vagyok lovas az előtt pedig csak a lovakat bámultan,tanulmányoztam amennyire azt a kis agyammal tudtam.Jövőre díjlovaglásban fogok versenyezni.


1.gond/kérdés : Szerintetek hozzám milyen ló illene? Rólam : 12 éves,159 cm magas,40 kg (vékony egy alak vagyok) lovaglással jól állok,mint írtam jövőre versenyezni fogok.Inkább Haflingire vagy Hucul kislóra gondolok vagy kb. ilyen magasságban de ennél magasabb lóra nem vágyok.Talán de azt már nem lovaglásra a shetlandra gondoltam mint hobby póninak.


2.gond/kérdés : jelenleg 3 állatom van (2 kutya meg 1 törpenyúl) és rájuk is pénzt kell áldozni vagy ha nem akkor viszlát és nem hiszem hogy sikerülne egy pónit/kislovat mellette eltartani,ezért ha lenne lehetőség akkor vagy a családom rááldozna annyit de akkor a családom kevesebbet enne ami ki van zárva vagy egy állatomnak távoznia kéne (nem a hely miatt) de azt meg végkép kizárom,mert nincs az a dolog amiért az egyiket is odaadnám főleg a nyulamat aki szinte olyan nekem mintha a kisbabám lenne.Nem tudom mi tévő legyek és még van ennél durvább dolog hogy még egy családfő fog érkezni hozzánk ezért azt hiszem mindent felejthetek el úgy ahogy van!


3.gond/kérdés : Mennyibe kerül egy Haflingi/Hucul kislónak az eltartása 1 hónapra (csak a kaja érdekelne főleg),helye lenne,karám is,legelő is bőven,még a nyalósóra is gondoltam amit sokszor kifelejtenek és tudom hogy társas lény,de a szomszédban is van ló akivel könnyen el tudna szórakozni.Hobby célra alkalmaznám leginkább és első ló lenne de szerintem ez kiderült már...

Illetve kis hátrányom hogy cukorbeteg vagyok ezért lovagolni 1 órán keresztül pihenő nélkül nem lehet és ha mégis akkor minimum pl. terepen séta közben vagy le is állhatok és leszállhatok a lóról hogy az is pihenjen hát ennék valamit azután meg kis pihenő után folytatnám utunkat.


és persze szüleimet nem hiszem hogy meg sikerül győznöm de ha mégis akkor nem is fog érdekelni hogy milyen a ló,csak lovagolni lehessen rajta legfeljebb shetlandi és akkor is ugyan úgy örülnék de ha véletlen a kisló nem belovagolt akkor is ugyan úgy örülnék neki legfeljebb nem lenne olyan nagyon sok haszna bár akkor a shetlandi is ugyanez lenne.


Csak tiszta választ szeretnék és nem vagyok kíváncsi a bunkó beszólásokra illetve olyan válaszokra amikben az áll hogy "akkor inkább ne is legyen lovam ha csak ennyit tudok róluk"!Megértéseteket köszönöm!:)



2014. dec. 9. 18:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És nekem nincs semmilyen lovam,díjlovam meg főképpen nincs így lecserélni se tudom és amúgy sem tudom mi lenne akkor ha egy díjló után vennék egy mondjuk Hucul kislovat...
2014. dec. 10. 17:45
 12/15 anonim ***** válasza:

Milyen szintű versenyekre készülsz egyébként?

Abban azért igaza volt az előzőnek, hogy heti 1 óra lovaglás édes kevés komoly verseny karrierhez.

A cukorbetegség és adagolás kérdését meg nem nekünk, hanem neked egy orvossal kell megbeszélni, hogy ezt csinálod és mit gondol. Én is ismerek olyat, aki magas szinten versenyzik és cukorbeteg. :) De ebbe pláne nem akarok beleszólni.

2014. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
17%

Ahhoz, hogy versenyezz, rajtengedély vizsga kell. Heti fél óra lovaglás édeskevés hozzá, még díjlovaglásból is! Ráadásul a rajtengedély vizsgához is sportorvosi szükséges, csakúgy, mint a versenyzéshez. Márpedig tisztességes sportorvos csak úgy ad engedélyt egy cukorbetegnek, ha a cukra be van állítva a sporthoz is és azt keményen figyelik.

Miért nem azt írod, hogy lovacskázol egy lovardában heti egyszer és lehet, hogy jövőre akkora májer leszel, hogy még egy házi versenyen is elindulhatsz?? Azért ne tévesszük már össze a verseny szintű lovaglást a hetente bohóckodom fél órát dologgal.... Ismerek jól díjlovasokat, nagyon keményen dolgoznak heti ötször-hatszor a lovukkal, hogy versenyezni tudjanak.

2014. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na szóval akkor te most a lovardának a lovával versenyeznél és otthonra akarsz egy simogatni való pónit?


Heti 1db 30 perces edzéssel nem sokra mész, hiába tanítanak istenkirályul. Mellesleg mi van abban érdemi munka? 10 perc egy alap bemelegítés és 10 perc a lesétáltatás ugyebár.


A másik, hogy ha neked ilyen ambícióid vannak, hogy versenyeznél, akkor minek akarsz kislovat? Nem lenne célszerűbb egy olyan lovat választani, mellyel otthon is tudsz lovagolni?

Egy pónival nem sok mindent tudsz kezdeni, persze lehet trükköket tanítgatni neki (ha úgy akarja), meg babusgatni, de ha már lovagolsz is, akkor miért ne tennéd a saját lovadon?

Mellesleg a hucul egy elég makacs fajta, ha nem tudod kezelni, a fejedre nőhet, de akár egy shetty is, mert hiába kicsi, attól még lóból van és egy póni sokkal genyább lehet, mint egy nagy ló.


Másrészt abba is gondolj bele, hogy te rohadt sokat fogsz változni úgy 3-4 év alatt. Most, a felsős kislánynak még aranyos a póni ló, de gondolj bele, amikor 16 leszel vérciki lesz, vagy sznobnak tartanának, mert minek neked ló, ha nem is ülhetsz rá, meg amúgy is kinősz addigra az én pici pónim időszakból.

Viszont lovat nem 3-4 évre vesz az ember... ahogy ugye kutyát se.


A másik, hogy a szüleid finanszíroznák ezt az egészet, nekik kéne a takarmány után menni, fizetni...stb. Nem tudhatod, hogyan is álltok valójában anyagilag, amúgy így is valószínű, hogy mindent megkapsz, de ők se tudhatják minden vágyad teljesíteni. Ráadásul jön egy baba a családba, valószínű nem lesz idejük, erejük, arra, hogy még egy lóra is gondot fordítsanak.

2014. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Neki még nem kell rajtengedély,mivel 12 éves bőven benne van a póni klubban,de ennek fényében azt tanácsolom,hogy növeld inkább az edzések számát,mert még messze vagy a heti egy edzéssel attól hogy ügyes díjlovas legyél,még ne vegyél sajátot,minősülj le,versenyezz ha azt szeretnéd.

De a saját lóval még várj.

Első voltam.

2014. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!