Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják az ilyen lovakat?

Hogy hívják az ilyen lovakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Hogy hívják azokat a lovakat akiket a gazdája nem a legmegfelelőbben kezel azaz kicsit soványabb az alkata (nem teljesen sovány)és alacsonyabbak az átlagnál?nem a legjobban kezelt lovak...

2014. dec. 13. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a "gebe" szót keresed? vagy hogy "besült"?


a "besült"-et használjuk arra, főleg csődöröknél, ha már ideje korán fedez is, illetve ha nem kap megfelelő ellátást fiatal korában, ezért nem nő meg, idő előtt megáll a növésben.


szerintem speciális szó a kicsit sovány, de nem teljesenre nincs. ha a gazdája nem tartja jól, akkor a ló "elhanyagolt" és ez nem csak abban nyilvánul meg, hogy kicsit sovány, hanem többnyire csimbókos a sörénye, farka, túlnőtt a körme, stb.

2014. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a besültet kerestem,nem tudtam pontosan csak múltkor hallottam róla de elfelejtettem hogy hívják,köszi!
2014. dec. 13. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A besült ló lehet sovány, de nem minden sovány ló besült.
2014. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát gondoltam! :)

ismerek egy ilyen lovat,tényleg kisebb mint a másik (a vezérmén) mert ugyanaz a fajtájuk de a besült ló az sokkal kisebb és az alkata se olyan nagy,erős bár mikor a tanyára került csak reménykedni lehetett hogy túléli azt az időt (tél) de sikerült és 1 év alatt teljesen "kialakult" bár még mindig van amin lehet javítani,de tényleg csak kicsi.Szerintetek egy olyan ló mennyibe kerülne? kicsit kevesebb az ára mint egy átlagos lónak mondjuk 200-300000 Ft vagy annál is kevesebb mondjuk 180000?

2014. dec. 14. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól még mindig nem biztos, hogy besült..de végülis mindegy. Amelyik ló csúnya, rossz felépítésű, gyenge, az értelemszerűen olcsóbb is. Vagy ki lehet kupálni, vagy nem, a felépítésén, arányain nemigen lehet változtatni. Ilyen árban már egészséges, fitt lovat, főleg telivért kaphatnál. Nekem semennyit sem érne megy kis csökött lószág, főleg nem 180 ezret és főleg nem, ha azt nézem, milyen lovat vettem 200-ért.
2014. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez sok mindentől függ, annyit tudunk róla, hogy csökött és csődör.


mennyi idős?

be van lovagolva?

be van sütve?


ha fiatal és nyers és be sincs sütve és a súlya is alacsony, akkor 140.000-ért is el lehet hozni, feltéve ha valóban el is akarják adni.


ami az árat nagyon meg tudja dobni az a nagy súly, származás, papírok. ha egyik sincs, akkor hiába is kérnének 160-180-nál többet...

2014. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!