Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a kengyelszíjat a...

Hogyan kell a kengyelszíjat a méretemhez beállítani még mielőtt felülnék a lóra? Milyen az optimális kengyelszíj beállítás? Ha a nyeregbeszálláshoz a másik kengyel "ellentartás" segítsége kell, az ciki? (eléggé rövidek a lábaim)

Figyelt kérdés

2014. dec. 17. 16:53
 1/6 anonim válasza:

Én is alacsony vagyok...egy darabig nekem is kellett tartani de mostmár nem :3

Amúgy a kengyelszíjat a csuklód és a hónajadhoz kell igazítanod , akkor jólesz :)

2014. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hónaljadhoz teszed a kengyelt és ha a karoddal megegyező hosszúságú a szíj,akkor jó elvileg a méret. Legjobban akkor tudod persze beállítani ha beleteszed a lábad és érzed a hosszát .Az elelntartás nem ciki,azért is jó mert nem ferdül el a nyereg.
2014. dec. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy ökölbe szorítom a kezem és a kengyellakathoz teszem és úgy a jó, ha a kengyel talpa a hónaljamnál van. Bár van olyan ló,ahol akár 1-2lyukkal is utána kell engednem.


Én nem szeretem, ha ellentartanak, nekem, hisz egyedül terepen sem segít senki felszállni. Amikor nagyobb termetű lovat kapok,először is rendesen meghúzom a hevedert, belövöm a kengyelt, hogy pl a 10. lyuk a jó, majd a balost leengedem olyan hosszúra, hogy kényelmesen bele tudjak lépni és fel tudjak ülni, majd hátról beállítom a kiszemelt 10-es lyukba. De szoktam olyat is csinálni, hogy jobb oldalról szállok fel.

2014. dec. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a karhosszas megoldás sosem vált be. Mindig "tévedtem" 1-2 lyukat.

Szerintem tök mindegy, hogy a földről állítja e be valaki (már csak azért is, mert a végeredmény úgyis csak fentről dől el...).

No meg az sem mindegy, hogy épp mit csinálsz, változhat a szükséges hossz és máris nem segít a karod hossza. :)

Nekem azt mondták anno, hogy az a jó hossz, hogyha lelógatod a lábad, akkor a bokádnál van a vas.

2014. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Földről sosem fogod tudni tökéletesen lemérni, mert a ló övmérete is számít. Utánaigazítasz, aztán ennyi.


Fellépőtök/széktek nincsen?

2014. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kapaszkodj meg a ló sörényében, és azzal segítsd fel magad. Soha ne a marját fogd, és nem fog kelleni az ellentartás :)
2016. jan. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!