Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért vagyok ilyen paranoiás?...

Miért vagyok ilyen paranoiás? Hogyan orvosoljam ezt? Van valami ilyen készülék?

Figyelt kérdés

A házunk mellett van az istálló (kb. 50 méterre a szobámtól), van benne 2 pacink, meg vannak ott más állatok is (nyuszik, baromfik). Állandóan attól tartok, hogy épp történik valami baj, és én nem hallom, főleg, amikor nem a háznak azon a részén tartózkodom. Ezért van, hogy amikor tudok, 5-10 percenként odarohangálok hallgatózni, hogy nem történik-e valami.

Mit csináljak ezzel?

Tudom, hogy vannak megfigyelő kamerák, amiket akár mobilon is tudok követni, de nem nagyon díjaznák a szüleim, ha bekameráztatnám az egész istálló környékét...

Szóval, valami tipp?



2014. dec. 20. 10:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam ezt, csak arra akartam célozni, hogy sokan tisztában vannak vele, mennyi minden megtörténhet.
2014. dec. 21. 21:30
 12/12 anonim ***** válasza:

A bébiőr nem jó megoldás, mert a ló tipikusan nem a hangos fajta állat. Attól, mert kólikázik, nem fog sikonyálva nyeríteni. Sőt, egy istállóban általában akkor van gond, ha síri csend van.


Ha ennyire aggódsz, és nem akarsz folyton rohangálni, rakj fel kamerát az istállóba (környékére nem kell, ha este nincsenek kiengedve).


Ha meg erre nincs keret, akkor alakíts ki magadnak egy rendszert. Pl. vacsi után kimegyek még, dobok szénát, ellenőrzöm a vizet, aztán este 9-kor vagy 10-kor még egyszer kimegyek mielőtt lezuhanyzom az alváshoz, biztos ami tuti, ránézni az állataimra, aztán villany lekapcs, és alvás. Reggel találkozunk.


Nem vagyunk mindenhatók, a baj, ha akar, még a legtutibb óvintézkedések mellett is befigyel. Fontos, hogy megelőzzük, fontos, hogy odafigyeljünk, de azért ne menj tönkre belé. Mert az még fontosabb, hogy ha itt a baj, akkor tudd kezelni. Ha baj történne, tudnád kezelni? Ez a fontos kérdés. Ha erre igen a válasz, máris nyugodtabban fogod tudni kezelni az aggodalmaid.

2014. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!