Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet megnoveszteni? Lent

Pajkii kérdése:

Hogyan lehet megnoveszteni? Lent

Figyelt kérdés
Par hete vettem a lovamat aki eddig istalloban volt tartva sok lo mellett, emiatt nem fazott es nem novesztett teliszorzetet. Nalam is istalloban van de csak egyedul. Azert nem noveszt szort mert nem fazik vagy hiaba fazik mar nem noveszti meg?
2014. dec. 21. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A lovak szeptember tájékán kezdik el növeszteni a téli szőrt. Veszel rá egy polártakarót mire jön a hideg és probléma megoldva. Azt viszont nem értem, hogy ez a ló egyáltalán nem jár ki karámba?
2014. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért pár hét alatt ne várj csodát. Amilyen enyhe évünk volt eddig az én lovaim se növesztettek túl nagy szőrt, pedig ők félridegben vannak. Növeszteni nem igazán tudod. Szokták mondani a ricinusolajat, meg ugye kutyáknak, macskáknak is vannak különféle szerek, de kitudja hogy reagálna rá a lovad, tehát erősen NEM ajánlott. Megfelelő körülmények között, ha úgy érzi, hogy fázik elfogja kezdeni növeszteni.
2014. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

persze ne aggódj, ha elkezd fázni majd megnöveszti! láttam én már tél közepén kiszoktatni tök rövidszőrű istállózott lovat ridegbe fokozatosan, először angolbox és takaróban karám napközben, aztán vékonyabb takaró, majd lekerült a takaró és január közepén - február elején már éjszakára se kellett bezárni olyan szép szőrt (nem hosszú, hanem rövidebb tömött) szőrt növesztett. mondjuk ehhez lapátolni kellett bele a kaját rendesen.


az első kérdésére a válasz pedig engem is érdekel. most így nincs is karámozva a ló?

2014. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hetvegen van csak karamban. hetkoznap mielott elmegyek itthonrol nem akarom kirakni mert ha esetleg megvaltozna az idojaras nincs hova beallnia es nincs senki aki visszaviszi istalloba. este erek haza sotetben meg mar nem szivesen teszem ki. igy hetvegen mikor itthon vagyok egesz nap kint van. csak a karam es az istalloja kozotti tavolsag kb 2km.
2014. dec. 21. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
ne haragudj, de ez teljesen alkalmatlan állapot lótartásra...
2014. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te vettél egy lovat, aki most egyedül van tartva és egész héten a négy falat bámulja? Gratulálok, okos. Hamarosan azt hiszem, egész sok kérdéssel jössz majd errefelé.....

Lovat egyedül NEM tartunk, ez alap. Ráadásul bezárva.... Vegyél egy jó minőségű vízhatlan takarót legalább és rakd ki azt a szerencsétlent karámba! Tegyél elé szénát meg vizet és csókolom. Este majd beviszed, leveszed a vízhatlan takarót, teszel rá egy polárt és megabrakolod. És remélem, belátható idpn belül keresel mellé egy másik lovat!

2014. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Most komolyan egy összetákolt beállóra nem telik? Vagy egy vízhatlan takaróra? 20 ezer körül már jobbat kapsz és egész nap kinn lehet a lovad.

Csak kérdezem.

2014. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyreszbol nem azert kerdeztem hogy azt magyarazzatok el nekem hogy tartsam a lovam.

A masodik tippem meg az hogy a valaszolok felenek nincs is lova.

Tehat. a karam nem az enyem es igyis orulok annak hogy abban tarthatom a lovat. Ettol fuggetlenul a lovam nagyonis jol erzi magat, nincs egyedul es hatalmas boxa van.

Tehat a lenyeg az hogy nem kell megmagyarazni hogy tartsam mert elobb gondoljatok bele abba hogy van olyan lo amelyik allasban rohad es havi 2x megy ki onnan akkoris csak amikor mennek vele lovagolni. Ugyhogy szerintem ez a korulmeny megfelel a lonak ha mindent jobban atgondoltok.

2014. dec. 22. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:

hiába gondolom át jobban, nem felel meg ez a körülmény a lónak! ha komoly munkát végezne minden nap (pl egy szódás ló, de akár egy napi több órát dolgozó iskola ló) akkor még úgy ahogy elmegy.


az, hogy ennél rosszabb körülmények között is élnek lovak nem jelenti azt, hogy ez így jó. emberek is élnek mezítláb, kezeletlen betegségekkel tiszta ivóvíz híján, te mégse hagynád így élni a gyereked (ha lenne).


nekem speciel vannak lovaim, de amikor még nem voltak, akkor is tudtam, hogy ez nem megfelelő körülmény.


az is érthető, hogy nem akarod/tudod a messze lévő karámba kihordani a lovat, de ha otthon nincs karámod, csak egy boxod, akkor minek vállaltál lovat?


az egész napos boxban állás (hiába nagy az a box, gondolom nem akkora, hogy vágtázni is tud benne) rengeteg betegséget fog okozni a lónak. mozgásszervi, légzőszervi, emésztési betegségeket, a patáinak se tesz jót és az elméjének sem.


értsd meg, attól még, hogy van ennél rosszabb és hogy a ló életben van, vagy akár még egészséges is, ez így nagyon rossz neki!


ha legalább egy picike, 20x20-as karámot ki tudnál alakítani neki a kertben/udvarban, ahova kirakhatod napközben, vagy legalább minden nap pár órát, már akkor jobb lenne neki! gondolom nem társasházban laksz és a garázsban tartod, tehát valamennyi terület csak van!

2014. dec. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!