Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shetland póni tapasztalatok?...

Cukimuki0131 kérdése:

Shetland póni tapasztalatok? (több lent)

Figyelt kérdés

Shetland póni tartók/hozzáértők!Tervezem,hogy shetit vegyek,tapasztalatok,tippek,ötletek érdekelnének..?


Jöhet hideg,meleg ;)



2014. dec. 25. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Aranyos kis lovak, de nekem mégis haszontalanok kissé.Ahol lovagoltatnak egész kicsi 5 éven alatti gyermekeket ott éppen el lehet tartani vagy 2-3 kis pónit de egyébre nem nagyon alkalmas. párban, négyes fogatban hozzájuk illő kocsit elhúzzák, de nagy súlyt természetesen már nem bírnak annyira. Az tény hogy kevesebbet eszik mint egy nagy ló, de a költségek rá is vonatkoznak, állatorvos, kovács, egyéb. Ha veszel, akkor már párban kell venni, mivel a ló társas állat. Fűnyírónak jók, legelni szeretnek, és ha olyan vagy szeretnéd, márpedig mozgatni kell őket, akkor én mindenképpen vennék hozzájuk egy kis pónikocsit és páros szerszámot rájuk.
2014. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!Még jöhetnek a "válaszok"
2014. dec. 28. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk van, a hatéves lányom még ellovagolgatja, de nagyobb gyereknek már nem való. Igazából az egészen piciket szoktuk rajta vezetgetni, másra nem nagyon alkalmas. Rengeteget bír, engem még mindig simán elvisz, pedig kb 58 kiló vagyok, na de a lábam leér a földre.

Kevés gond van velük, igénytelenek, nagyon kevés takarmányon is jól néznek ki, sőt, kifejezetten hízékony lovak, napi két marék abraktól gurulnak.

A miénk nincs tisztában a méreteivel, simán nekiment az arab ménemnek, aztán csodálkozott, hogy az kikergette a világból is, de ahogy hallom, ez a kekec természet elég jellemző rájuk. Rendkívül intelligensek, de nagy kópék, mindig számítani lehet tőlük valami hülyeségre.

2014. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én gyerekként sok Shetit lovagoltam, kb.12 éves koromig (nem nőttem gyorsan). Tényleg okosabbak egy átlag lónál, sajnos ez sokszor bunkósággal párosul náluk. Az a baj velük, hogy egy 5-6 éves gyerek "lovastudása" kevés egy ilyen kis rafinált döghöz. Egy 10-12 éves ugyan ellovagolná, de nekik kicsi. Amúgy a lovardában ahova jártam akkor, még versenyeket is rendeztek póniknak, a Shetikkel 50-60 cm-es pályákat ugrottunk. Most is van Shetland pónim, szerencsére van rá pár gyereklovasom, 5-10 éves korúak szívesen ráülnek (persze ha mellette lovagolhatnak sportpónit is).

Totál pénzkidobás Shetit venni, szóval azt javaslom kettőt vegyél:)(én is így tettem, nem bántam meg). Csak semmiképp ne csődört, az tömegpusztító fegyver.

2015. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2015. jan. 23. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!