Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most, hogy jön a hideg,...

Most, hogy jön a hideg, változtassak valamit? (abrak)

Figyelt kérdés
Egy shetlandiról és egy haflingiről lenne szó. Nem végeznek munkát, félrideg tartásban vannak, abrakot nem kapnak. A következő napokban éjszakára -10-15 fokokat mond, így elgondolkoztam, hogy lehet kéne nekik adni valamit, de mivel két póniról-kislóról van szó, gondoltam előbb megkérdezem. Zab nincs itthon, csak kukorica meg árpa, szénát kapnak, és a kondijuk is jó.

2014. dec. 30. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem veszítenek a kondíciójukból, addig felesleges. Az ilyen típusú lovak általában abrak nélkül szépen tartják a súlyukat télen is. Ha látod, hogy veszítenek a súlyukból, akkor mehet nekik a kis árpa, kukorica.
2014. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az oké, csak a következő pár napra extrém hideget mondanak, ezért gondoltam.
2014. dec. 30. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, semmi bajuk nem lesz, ha fogynak egy kicsit, az a nagyobb baj, ha tél végén még gömbölyűek, és úgy állnak neki tavasszal tovább falni. Ha nagyon kezdenének soványodni, akkor lehet max kezdeni abrakolni, addig nem szabad fölöslegesen.
2014. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amìg nem vesztenek a dúlyukbòl felesleges abrakot adni nekik.Ha fogyni kezdenek,csak akkor adj nekik..Addig ne
2016. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!