Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikrochip vagy süttetés? Ti...

Mikrochip vagy süttetés? Ti melyiket választanátok és miért? Kb. mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, tavaly óta változtak-e az árak.

[link]

+ vérvétel + vizsgálat fertőző kevésvérűségre.

2014. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és chippelni muszáj, ha nem tisztavérű, ha igen, akkor meg választhatsz. Ahogy a másik kérdésnél is írtam, alacsony értékű lovat süttetnék is, mert később, ha olyan kezekbe kerül, arra nem, vagy legalábbis nehezebben tudnak rásütni bármi mást.
2014. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ha nálam születik nem tisztavérű csikó, és én besüttetem, de nem chippeltetem, akkor azért megbüntetnek? Vagy elviszik a lovat?
2014. dec. 30. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy magyarországon pont mindenki lesz.rja a lovakat, amíg nem mész vele hivatalos helyre, leginkább versenyre.

a másik része, hoyg az ilyen könnyebb azonosítani, nehezebb átsütni illúziókat is nyugodtan felejtsd el. Aki lovat lop, az céllal lopja, azt te az életben nem látod viszont, mert vagy levesbe megy, vagy eltüntetik a világ végén. Nagyon ritka az, hogy ló megkerül.

Ad3, régebben volt belőle botrány, konkrétan ismerősöm bartájának, hogy vett egy lipicai mént, be akarta jegyeztetni, és hopp kiderült már van olyan fedezőmén. kihívta a felügyelőt, azzal kezdte, hogy bsütik ismeretlenre és milyen jó lesz... erre emberünk bedühödött, dns vizsgálatot kért, is kiderült, hogy a másik mén fut hamis néven, persze minden fejes tagadott, de érdekes már ak iérkező ember rögtön lebeszéléssel kezdte... Szóval az, hoyg neked valamire be van jegyezve a lovad sem biztosít semmit. az egész egy bohóckodás, aminek az a lényege, hogy fizess, semmi más. Ha tanyád van ésa lovat nem akarod ladni, én helyből nem is törődnék jelöléssel. semmit nem ér, senkit nem érdekel.

2014. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A tisztavérű lovakat úgyis sütéssel együtt adják a tenyésztők. A nem tisztavérű lovak pedig kapnak egy egyszerű sütést. :) Szerintem így jó lesz.
2014. dec. 30. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja,adjunk olyat tanácsokat, hogy nem ér semmit az egész jelölősdi, legyen még több jelöletlen, ki tudja, ki fia borja, hány éves ló az országban...nincs még elég. Olyan meg nincs, hogy nem akarja eladni, mert hogy mi lesz az elkövetkezendő 15 évben, azt senki nem tudja előre.


Hogy tervezed süttetni, amikor a lótenyésztési felügyelő pontosan tudja, hogy chippelni kötelező és a sütés önmagában nem elfogadott?

2014. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!