Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha otthon tartom a lovam, és...

Ha otthon tartom a lovam, és most kerül hozzám, viszont csak terepre tudunk járni, akkor is lehet már lovagolni az első nap?

Figyelt kérdés
2014. dec. 31. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Én keresnék egy helyet, ami viszonylag nagy, tehát hogy tudjak ott kényelmesen lovagolni, aztán lelovagolnám, utána még elmennék egy sétaterepre. Ha lovagoltad már a lovat máshol, ismered, akkor szerintem nem lesz probléma.
2014. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azért megnézném előtte, hogy futószáron mit produkál, illetve ahol futószárazni tudsz, ott lovagolni is tudsz, úgyhogy én nem mennék ki vele kapásból terepre.
2014. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

lehet, először meg kéne ismerkednie az új helyével.

a szállítás is meg szokta viselni a lovak nagy részét, hadd pihenje k magát az új helyén először.

2014. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Az sem árt, ha először megismerkedtek egymással. Erre nyugodtan szánjál rá egy napot. A törődést a ló meghálálja.
2015. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2015. jan. 1. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem!!!!Néhány napig nem javallom a "telephely" elhagyását.A ló a szállítás utáni stresszes állapotot hadd pihenje ki! Netán terepen leesel, ami egy ismert, megszokott lónál is előfordulhat, a ló haza fog menni, akkor hova megy? Javasolnám: néhány napig ne menj vele terepre, tedd ki karámba, lovagold a karámban, megismered a lovat, a gyengéinek egy részét(a nagyobb rész úgyis csak terepen derül ki).Aztán ha úgy érzed, hogy a ló megbízhatóan működik, elindulhatsz vele terepre. Először csak kisebb távolságra, aztán ha érzed, hogy terepen sincs vele gond, a távolságok nőhetnek! Amennyiben egyedül mész terepre, és netán leesel, és a ló ott hagyna, van remény arra, hogy a ló hazatalál, vagy nem, vagy olyan helyre megy ahol lovat talál. Az új istállóba, új környezetbe került ló nagy valószínűség szerint oda megy , ahol lovat talál. Ezt kivédendő első nap kellene vele terepre menni, bár azt nem írtad, hogy mennyire tudsz lovagolni! Ha bízol magadban és a lóban akkor egészen más a helyzet, de ezt neked kell eldönteni. A józan önkritika többet ér, mint az elbizakodottság!
2015. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, én és apám nem vagyunk beszari típusok... akkor még az én Apacsom eléggé rohanós volt, apu lova meg nyers, de kimentünk terepre... apa egész pontosan terepen lovagolta be a lovát, és a ló sokkal nyugodtabb lett
2017. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!