Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg szeretnek tanulni jol...

Meg szeretnek tanulni jol beszelni nemetul, de nincs penzem sajnos kulon orakra jarni. Valakinak barmilyen tippe/tanacsa/tapasztalata ilyen teren, hogy hogyan lehet hatasosan tanulni otthon?

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 12:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem időm nincs:) Én olaszt tanulok itthon.


Az első a rendszeresség. (Nekem ez a legnehezebb...)

Aztán válassz ki egy tankönyvet, ami szimpatikus neked, és láss neki! (Ha esetleg elakadsz egy résznél, tarts pár napos pihenőt, és néhány leckével korábbról újra fuss neki, esetleg az adott "problémára" keress célzott gyakorlatokat a neten - én most épp egy ilyen "hullámvölgyben" vagyok, maga alá temetett a sok múltidő:)))

Közben fokozatosan kezdj olvasni valamit (én olyan könyveket szoktam választani, amit már olvastam magyarul, esetleg meg is van magyarul is, de cikkek is jók), bármit, ami érdekel.

Hallgass zenét, keresd ki hozzá a dalszöveget, nézz filmeket, akár tedd rá a feliratot is!


Amíg nagyon keveset tudtam, addig nekem a dalszöveg volt a legnagyobb segítség. Rövidek, tömörek, és nagyon könnyen megragadtak a kifejezések:))

2014. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!