Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kérdezzem meg tőle?

Hogyan kérdezzem meg tőle?

Figyelt kérdés
A nagymamám nem messze lakik tőlünk és ott ahol ő lakik ott rideg tartásban van tartva 3 ló amiből 2 be van lovagolva a harmadik pedig még csikó. A gazdájukkal is találkoztam, beszélgettünk vele meg a barátnőmmel hàrman és megengedte hogy bemenjünk hozzájuk ha kint vagyunk. Az lenne a kérdés, hogy hogyan kérdezzem meg, hogy lovagolhatnánk-e az egyik lovat? (Mivek Ő öreg már és nem lovagolja őket és Mi a barátnőmmel szívesen foglalkoznánk vele). Szerszámja nincsen ott ahol a lovak vannak tartva de egy kantárt be tudnék szerezni és nekünk annyi elég is lenne. Szerintetek?
2015. jan. 2. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
attól függ hogy milyen jól tudsz lovagolni
2015. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

szerintem ha előtte kijárogatsz, látja, hogy érdekel a dolog, segítesz lepucolni, viszel nekik répát, látja, hogy érdekel, akkor kérdezd meg úgy, hogy a lovak körüli segítségért cserébe (trágyázás, etetés-itatás) nem lovagolhatnátok-e néha a barátnőddel.


egy szál kantár valószínűleg nem annyira elég, ha a lovakon évek óta nem ültek, de lehet, hogy az idős embernek van amúgy nyerge, csak otthon.

2015. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak kérdezem, hogy ha a lónak baja esik, azt ki fogja kifizetni? Nem véletlenül szokás erről mindenre kiterjedő szerződést írni, ami nem csak a tulajdonost, de titeket is véd.


Egy darab kantár meglehetősen kevés ahhoz, hogy egy régóta pihenő ló újra biztonságosan munkába álljon.

2015. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdésed alapján igencsak fiatalnak és a lovaglásban járatlanak tűnsz. Be van lovagolva, ez mit jelent, milyen szinten, te milyen szinten tudsz lovagolni? A korábbi hozzászólókkal egyetértek abban, hogy egy szál kantár nem elég! Ezen kívül még felmerül néhány apró probléma. A lovaglás egy veszélyes sport, ha te ezt nem látod, attól ez még így van! Tizennyolc éves korodig a szüleidnek kell vállalni a felelősséget, ők engedélyezhetik a lovaglásodat! A tudatlanságodat mi sem jellemzi jobban, mint az, hogy önkritikátlanul, hozzáértés és tapasztalat nélkül felülnél egy, ki tudja milyen, mennyi ideje nem lovagolt lóra! Számomra az is gyanús, hogy három lóhoz nincs legalább egy nyereg. Mi történik akkor, ha akár te, akár a ló megsérül? Ha te sérülsz meg akkor a tulajdonost veszik elő, miért engedett felülni a lóra. Ha a lóval történik valami, akkor te fizeted az orvosi költségeket! Mindezeken felül irigylem az önbizalmadat, milyen szisztéma szerint foglalkoznátok vele. Hogy akarsz foglalkozni egy lóval, amikor ennyire nem értesz hozzá. Ezt te bizonyítottad a kérdéssel! A helyedben ezt a beteg ötletet elvetném, a saját érdekedben!
2015. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként a kérdező nem úgy gondolta, hogy távlovas versenyen indul egy szál kantárral, hanem hogy a karámban felül rá szőrén és lépésben irányítgatja kicsit. Ha normális a ló, akkor ebből nem valószínű, hogy nagy baj lesz, főleg a lónak nem lesz baja, de azt csakis a tulajdonos tudja eldönteni, hogy a lovai mire használhatóak és mennyire kezesek.


És értem, hogy itt a legtöbb lovas díjlovas edző mellett tanult lovagolni fedeles lovardában kobakban, de ez a "kocsilóra feldobom a gyereket az udvarban" még megy falun és valószínűleg menni is fog.


Majd esetleg írd meg, hogy mit válaszolt a tulaj!

2015. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2.: én is úgy gondoltam és amúgy is amikor kimegyünk mindig lepucoljuk őket, trágyázunk, etetünk, viszünk répát.

Utolsó: Én is csak sétára meg néha rövidebb ügetésekre gondoltam.

2015. jan. 3. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!