Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő megtanítani egy...

Mennyi idő megtanítani egy lónak a spanyol lépést?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden ló más és más, valamelyik gyorsabban tanul, valamelyik lassabban, átlagra lennék kíváncsi.

A ló átlagos képességű, alapszinten belovagolt.

Kb mennyi idő mire legalább földről megtanítom neki? És milyen rendszerességgel kell vele gyakorolni: hetekig minden nap, vagy csak 2 naponta?

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 2. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

1. Vannak olyan lofajtak akik ezt hamarabb megtanulják pl alegy andaluz mert ezek erre is vannak "kitalálva" hogy a spanyol lovasiskolaba teljesítsenek. Szoval ilyen lóval biztos konnyebb lenne mint pl egy huculnal vagy díjugrató lonal de mindenhol vannak kivételek 😊 bertartasba , vagy otthon tartod a lovat(sajat lo?) de ha bertartasba van akkor ott biztos van oktato( nem is egy) szerintem egyedul ebbe igy belevagni hogy csak videón láttad esetleg elobe nézted nem (nagyon nem) ajanlatos .es barmennyire is próbál ilyenkor az ember figyelni nem fogja megérteni es elsajátítani ezt a sztem eleg nehez mutatvanyt. Na de ha bertartasba van akkor kerdeztld meg az ott lévő edzőket vagy az ilyennel foglalkozó tapasztalt lovast es kérj tole segítséget meg ha nem 100 ft-ot fog elkerni hanem par ezerrel tobbet. Aldozz ra egy kis pénzt neg idot meg turelmet meg stb 😊 es csak hozza értő emberrel kezdj bele . Mert nagyon nagy az esélye hogy esetleg nem vagy eleg határozott vagy a lo nem érti meg mit is akarsz tole es csak kele kutya "munka" kidobott idő rossz eredmeny, egy nyugtalan ideges paci, es egy türelmetlen lovas😞 remelem segitettem😊

2015. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Nem, sajnos nincs saját lovam
2015. jan. 3. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!