Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasterapeuta? Hol és hogyan?

Lovasterapeuta? Hol és hogyan?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodok azon,hogy ha "nagy leszeke akkor lovasterapeuta leszek" :D Szóval azt szeretném kérdezni,hogy miből tegyek emelet/középszintű érettségit(biosz,tesi vagy más).Utána melyik egyetemre jelentkezzek és melyik szakot(gyógypedagógus,gyógytornász,pszichológus)érdemes elvégezni.És utána hol kezdjem el a gyógypedagógus képzést.

Aki esetleg már elvégezte vagy most végzi az leírná azt,h ő hogy csinálta? :D



2015. jan. 14. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vagy a gyógytornászt vagy a gyógypedagógusit végezném el, bár hozzá kell tenni, hogy gyógytornásznak könnyebb bekerülni, mert a gyógypedeseknek szokott lenni külön felvételi.

Gyógytornász meg úgy lehetsz, hogy ápolás és betegellátás szakra jelentkezel és 2 év után szakosodhatsz gyógytornásznak.

Ha megvan az alapdiplomád, akkor pedig jelentkezel ide: [link]

2015. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy mindkét szaknál érdemes bioszból és magyarból emelt szinten érettségizni.
2015. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen :)
2015. jan. 15. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A kérdés az, hogy pontosan milyen páciens körrel szeretnél foglalkozni. Ha mondjuk mozgáskorlátozott, vagy mentálisan sérült emberekkel szeretnél foglalkozni, akkor a gyógytornász szakot kell elvégezned, a gyógypedes résszel nem vagyok tisztában, ezért arról nem nyilatkoznék. Ha a szó szerint értendő lovasterapeuta szeretnél lenni, aki lovakkal terápiázik, akkor pszichológiát kell végezz. Ebben az esetben mentális problémákkal küzdő embereken tudsz segíteni. Pl szorongás, függőségek, személyiségzavarok, és hasonlók.
2015. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!