Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány nyeregalátétetek van és...

Hány nyeregalátétetek van és mennyi időközönként mossátok őket?

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

sajnos nagyon szeretem az alátéteket, így több is van (mint kéne), de pont most az ócskábbakat tovább adtam, így most van 3 "nyári" és 2 téli.


sosem számoltam, hogy milyen gyakran mosom, de nyáron szerintem úgy 3 hetente kb, nyáron slaggal, vagy karcherrel (gőzborotva) szoktam, idén télen még csak 1x mostam ki a télieket a kádban, az elég nagy macera... mielőtt olyan idő lenne, hogy újra slagozzak 1x még biztos ki kell mosnom őket a kádban, ha nem 2x.


a 2 alátétet felváltva használom, heti 3-4-5x lovagolok.


de minden lovaglás előtt lekefélem belülről, meg nyilván igyekszem a lovat is nyereg helyen nagyon alaposan lepucolni.

2015. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mosni nyilván azért mossuk, hogy ne törje. Ha meg már eljut valaki odáig, hogy a portól és izzadságtól "össze áll" az alátét az régen rossz. :D A szépség másodlagos szempont.


Én akkor mosom, amikor már látszik rajta, hogy kezd összeállni. Mivel majdnem mindennap megyünk, így heti 1x kiszoktam mosni. Ha nem vészes, akkor meg kikefélem és nem lesz szép, de nem okoz kárt. :)


3-4 db mindig van. 2 western, 2 angol többnyire.

2015. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kettő van, 3-4 lovaglás után mosom őket mosógépben.
2015. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!