Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki mit tud a Bábolnai lovasisk...

Titkos Akárkiné kérdése:

Ki mit tud a Bábolnai lovasiskoláról?

Figyelt kérdés
Most vagyok hetedikes, és lassan 10 éve lovagolok. Gondolkodtam, hogy lovasiskolába megyek, mert szívesen lennék lovász, lovas túravezető,vagy igazából bárki aki lovakkal foglalkozik.A Bábolnai lovasiskola nagyon megtetszett, bár igaz, hogy én Pesten lakom. Mennyi idő lenne bejárni nap mint nap ? Kollégiumba nem szeretnék menni. Az iskolában lehet már érettségizni ? Miben különbözik a gimnázium és a szakközépiskola ? Szakközép után mehetek egyetemre ? Az iskola úgy összességében milyen?( nem tudom, hogy kérdezzem :D ) Könnyű bekerülni az iskolába ? Nagyon fontos lenne, hogy ezekre választ kapjak. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat ! :))

2015. jan. 19. 15:21
 1/6 anonim válasza:

Nézd meg a vonattal komáromig busszal bábolnáig illetve a vonattal győrig busszal bábolnáig utakat a bejáráshoz.

Nem lehet érettségizni az oldala szerint tehát egyetemre anélkül nehéz menni. A többit nem tudom.

2015. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a pályán mész (visznek), akkor is akadályok nélkül (dugó, baleset, stb.) durván 1-1 óra az út oda vissza. Busszal alaphangon is számolhatsz 2-2 órával. Ami azért egy átlagos órarend mellett sem kellemes. 10-12 órát vígan kivesz a napodból.

Ugyan nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy e. De lovásznak inkább férfiakat keresnek. Ráadásul nagyon nehéz is megélni belőle, hacsak nincs piszok nagy szerencséd.

Túravezetői is csak akkor éri meg, ha mellette oktatsz is. Amihez meg azért komoly tudás kell szintén, hogy jó helyre bekerülj.

Lovazásból manapság nagyon küzdelmes talpon maradni.

Arról nem is beszélve, hogy a túravezetőihez előfeltétel az érettségi. :)

Szakközép után mehetsz egyetemre.

Az iskoláról csak a hallottakat tudom megosztani.

Állítólag az utóbbi években nagyon sokat romlott az oktatás minősége. Olyanok mesélték, akik oda jártak. Még egyszer írom mielőtt belém köttök, én nem jártam oda.

Nem lehet túl nehéz bekerülni. Jóformán annyi kell, hogy ne ess le a lóról...Meg egy könnyű elbeszélgetés van a jegyeken kívül.


Nem akarlak se rá, se lebeszélni, de én a helyedben az esetlegesen beleölt pénzt inkább egy profi magas színvonalon dolgozó magán edzőbe ölném. Akkor még lesz is esélyed lovas karrierre és nem csak egy papírt kapsz 2+x nehány év után.

2015. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia:)

Én is gondolkodtam rajta, hogy Bábolnára menjek továbbtanulni, de ahogy előttem is elmondták, az általad említett szakmákból elég nehéz megélni. Én a gimnáziumot választottam és terveim szerint később (az egyetem után)felnőttképzésben fogok lovasoktatóit is elvégezni.

A gimnázium és a szakközépiskola között az a külömbség, hogy az utóbbi nem csak éretségit, hanem valamilyen szakmát is ad (általában plussz évvel, amikor csak szakmát tanulnak).

Szakközépiskola után is mehetsz egyetemre.

A többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de remélem azért segítettem! :)

2015. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lovász akkor legyél,ha külföldön képzeled el az életedet.Itthon rabszolgamunka éhbérért a legtöbb helyen.Dolgozhatsz lepusztult alkeszek között napi 12-14 órát úgy,hogy még abban sem lehetsz biztos,hogy megkapod a jogosan járó fizetésedet.Bejelentésről,szabadnap,szabadság stb.ne is beszéljünk,legtöbb helyen ez nem opció.
2015. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! Nem tudom még , hogy hogy fogok dönteni az iskolával kapcsolatban ( bár még van időm eldönteni ),nagyon szívesen lennék lovas edző, bár ahhoz állítólag tesiből kellene érettségiznem, ami meg hát.. nem pont az én szakom.. :D Lány vagyok, egyébként most átgondolva a dolgokat, furcsa, hogy beleírtam, hogy szívesen lennék lovász, mert ez, ugye inkább férfimunka.. Tudnátok olyan szakmát, munkát mondani, ami lovas, de jól keres és lány/női inkább ?
2015. jan. 19. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána a Lovas terapeutának, nem tudom mennyit keres, és hogy mennyire nagy a kereslet rá, de inkább lányoknak való, mint a lovász
2015. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!