Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lovat vettetek, titeket...

Mikor lovat vettetek, titeket érdekelt, az, hogy milyen nemű?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, az elég fontos, attól függően,hogy mik a szándékaim vele...
2015. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, persze!
2015. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem nem különösebben érdekelt, akkor is megvettem volna, ha más nemű lett volna, de csődörként nehezebb lett volna megfelelő bértartást találni a számára. Ebből az egy szempontból érdekelt, de egyébként nem számított.
2015. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

igen is, meg nem is. az első lovamnál annyi volt, hogy csődört nem akarok. heréltet vettem.


a másodiknál már az volt a szöveg, hogy kancát nem akarok, de kancát vettem.


a harmadiknál megint a volt, hogy csődört nem akarok és csődört vettem. :) de rögtön heréltettem.


most már azt gondolom, hogy ha újra lovat vennék a legutolsó szempontok egyike lenne a neme, ha csődör heréltetem, hogy kanca, vagy herélt az mindegy. max annyi, hogy az árat befolyásolja, mert ugyanolyan származású, képzettségű lóból (ha az jó származás) a kanca drágább, mint a herélt.


ha találok egy kedvemre való lovat, ami egészséges, szép, tetszik, kényelmes, nincs elrontva, vagy ha mégis, csak annyira, amit úgy érzem korrigálni tudok, kényelmes, normális és úgy általában megfelel az elvárásaimnak, akkor nem a nemén fog elbukni a dolog.


szerencsére a lóvásárlás nem aktuális, mert heréltetett excsődörömmel már 4 éve nagyon jól megvagyunk.

2015. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mivel sportra szánom a lovaimat, a legkevésbé a neme izgat. Mozgása, ugróképessége, lábszerkezete számít, meg hogy egészséges legyen.
2015. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mire akarod használni, mert ha egy tenyészkancát szeretnél akkor nem sokra mész egy csődörrel vagy herélttel nem sokra mész:D. Ha csak szimplán hobbi lovat akkor végülis mindegy de egy csődörrel általában (bár ez egyénfüggő) nehezebb bánni. Viszont nagyobb versenyeken azt szokták mondani, hogy a csődörök jobban teljesítenek, erősebbek (bár Kincsem is kanca volt). De vannak olyan ismerőm is aki (kit tudja miért) kizárólag a herélteket szereti és nem is szeret(sőt nem is nagyon tud) másmilyenen lovagolni. Attól is függ, hogy én például szeretném majd befedezni a lovamat ezért természetesen számít hogy kanca.Ezt te döntöd el, de szerintem ha nem tenyészeti célokra van akkor szinte majdnem hogy mindegy.
2015. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Az elég fontos. A kanca szelídebb, de figyelni kell ne fedezzék be a csődörök. Ha csődőrt veszel azt ki kell ivartalanítattni ha hobbicélból/versenycélból veszed.

Én nékem egy gyönyörű kancám van, kiivartalanítva, 8 éves, Hannoveri, ugrásra képzett.

2015. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha kezelhető a csődör felesleges kiherélni,pláne ha egy jó felépítésű ,származásilag is rendben lévő lóról van szó. ez is baromság h a kanca "szelídebb" egyedfüggő,ültem én már idegbeteg kancán meg kezesbárány csődörön is.


A tartás miatt meggondolja az ember,egy csődörnél vagy fedménnél sokkal nagyobb a felelősség ha kiszökik pl ,első lovam egy kanca volt,herélt nem volt a listán ,inkább kancát választottam a csődör helyett a tartása megkönnyítése miatt.

2015. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért a csődör okoz némi kényelmetlenséget, már ha nem otthon tartod, de sokkal nehezebb bértartást találni, ahol normális méretű karámban tud lenni egyedül a csődöröd.


A csődört nem hagyhatod ott a lókikötőnél a másik ló mellé kötve, ami otthon még megoldható, de egy túrán a kocsma előtt pont a csődör tulajdonos lesz, aki külön álldogál.


Szerintem meg ha nem tenyésztésre szánod, illetve nem verseny életmódot folytat (ahol ha herélt lenne se lenne opció,hogy a többi lóval "szaladgáljon", mert vagy a boxban, vagy kis egyedi karámokban lennének), sokkal jobb neki is, ha kiherélik és mehet a többi ló közé.


Ellenben kanca ivartalanításról még nem hallottam ilyen formában, az elég vicces hozzászólás, akinek ivartalanított hannoveri kancája van!

2015. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ivartalanított kanca???jó...biztos ki lehet azt is ://
2015. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!