Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás kezdőként (? )...

Lóvásárlás kezdőként (? ) Akik kezdőként vettétek lovatokat, hogyan próbáltátok ki?

Figyelt kérdés

Habár kacérkodok a lóvásárlás gondolatával, fogalmam sincs, hogy hogy lehetne kivitelezni ezt a kipróbálás dolgot.

(Ha felülnék futószárra az elég nevetséges lenne.) Vagy akik kicsi gyereknek vesznek például lovat, ők ki sem próbálják előtte? Komolyan nagyon érdekel!:D


2014. márc. 10. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdés természetesen nem csak azokhoz szól, akik kezdőként vásároltak lovat, hanem mindenkihez:)
2014. márc. 10. 18:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha te nem értesz még hozzá,vagy nincs rutinod,akkor szakemberrel kell elmenni. Ha felülsz futószárra egyből levágós a helyzet és rámennek a lehúzásodra. Viszont ha odamész ,nincs a homlokodra írva,hogy nem értesz hozzá,inkább kevesebbet érdemes beszélni ilyenkor. Annak idején mikor úgy volt,nekem volt egy edzőm,vele mentünk el megnézni a lovat,mindenre ő bólintott,és annak alapján vettük meg. Kisgyerek alá túl komoly lovat nem vesznek,max valami pónit. Arra nem nagyon kell próbálgatni,felteszik rá a gyereket,ha nyugodt és teljesen egészséges ,akkor megfelel. Esetleg lovas nélkül feltenni futószárra,megnézni mennyire tűri.
2014. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Kérd meg az edződet/oktatódat, hogy segítsen. Én láttam már így kezdőnek lóvásárlást. Először bemutatja a lovat a gazdája, aztán felül az oktató, mert ő ért hozzá, érzi a hibáit, és utána kipróbáltatja veled is, ha futószáras vagy, akkor futószáron. Nem tudom, milyen oktatód van, lehet, hogy pénzt kér érte, de egyedül ne vegyél lovat, mert nem veszed észre, ha el van rontva. Én haladóként vettem egyedül lovat, és még nekem se tűntek fel a hibái mikor lovagoltam. Utólag kiderültek persze, de szerencsére ki tudtuk nevelni belőle, de sok munka volt.:)
2014. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Edzővel együtt mentem és úgy. Ott a gazdája felült a lóra, bemutatta mit tud. Majd felültem rá én, és az edzőm felügyelete mellett ugyanúgy mentem vele, mint otthon a lovas pályán a lovardai lovakkal. Egyedül semmiképpen ne menj, ha nem is edzőt, de valakit mindenképp vigyél magaddal, aki tapasztalt és tud lovagolni.
2014. márc. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szigorúan a kérdéshez tartozik, de szerintem jó ötlet, ha egy kezdő egy ideig nem vesz lovat. Kérdező, a lovastudásod fejlesztéséhez hozzásegít az, hogyha nem csak egyetlenegy lovon lovagolsz, és megtanulod kezelni az összes hülyeséget, köcs ögséget, kedvetlenséget, amit a lovak be tudnak mutatni, és nem csak egyetlen lóhoz szoksz hozzá. Gondold ezt át, mielőtt lovat veszel.
2014. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, de természetes ez a te döntésed viszont feltétlen vigyél magaddal egy szakembert! Akkor is ha esetleg majd csak később akarsz lovat venni. Valamint egy állatorvos se árt, lehet hogy kicsit húzós minden egyes jelölthöz 15000ért kihívni, de sokkaljobban megéri mint egy beteges lovat megvenni. Lehet több lépésben is lovat nézni pl. először csak te meg az edződ és aztán csak ha mindketten rábólintotok akkor hívni egy állatorvost. És ami szerintem még fontos lehet, hogy ne csak a lovaglást próbáld ki, hanem vezetgesd, pucold le te, futószárazd stb. mert ismerek olyan lovat aki lovas alatt gyönyörűen megy de tisztítás során harap, rúg. Ja és egy ló remélhetőleg hosszú éveken át a társad lesz szóval csak úgy vegyél lovat ha teljesen biztos vagy benne és ezt kezdőként még nem biztos, hogy feltudod mérni az ezzel járó költségeket és problémákat és hogy tulajdonképp milyen irányba akarsz majd tovább fejlődni. Értem ez alatt, hogy inkább terepekre szeretnél járni vagy díjugratni, galoppozni, díjlovagolni vagy esetleg westernezni. Gondold meg jó alaposan és semmiképp ne hozz elhamarkodott döntést ezen a téren! Egyéb iránt meg sok sikert a lovagláshoz és a lóvásároláshoz! :)
2015. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!