Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Naponta hány óra mozgásra van...

Naponta hány óra mozgásra van szüksége 1 lónak?

Figyelt kérdés

#Ló.mozgás
2015. febr. 2. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet órában mérni. Azon felül, hogy rengeteg mindentől függ, hogy mennyi az ideális (kor, egészségi állapot, stb.), azt sem mindegy, hogy mit csinálnak vele.

Körözhet gyerekekkel napi 5-6 órát az nem lesz érdemi munka, pedig hosszú idő.

Ha legelőn ló társakkal van annyit mozoghat, amennyit akar. Egy edzés ezen felül meg úgyis hozzá van beállítva.

2015. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
nekem nappal szabadon van egy nagy legelőn pár lóval, és dálután ülök rajta 4-5 órát...
2015. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

muhaha naponta 4-5 órát! :D


elég vicces, csak már kicsit fárasztó ez a sok kamu...


a mozgás igényét, szükségleteit a lónak tökéletesen kielégíti, ha nagy helyen van, tehát nagy (több hektáros) legelőn, ilyen esetben szó szerint "szüksége" nincs mozgatásra, a szabad mozgás a legjobb a ló számára minden szempontból, a lovaglás nem helyettesíti, ezért sem szabad (legalábbis nem lenne szabad) egész nap boxban, vagy állásban tartani lovat, hiába lovagolsz rajta minden nap 1-2 órát.


és hogy mennyit tud menni? nos az erdőben sétálgatás nem = a tereplovaglással. terepen az ember nem csak sétál, üget és vágtázik is változatos domborzati és terepviszonyok között.


szerintem km-ben könnyebb meghatározni, mert a sebességtől is függ, hogy mennyit bír, ha azt mondom 5 órát, akkor nyilván nem 5 óra masszív vágtára gondolok...


heti 1 pihenőnapra mindenképp szüksége van a lónak, emellett szerintem napi 30-40 km-t bír ki tartósan heti 6 nap, ami terep viszonyok között 3-4 óra. alkalmanként sokkal többet is tudnak menni, de te úgy kérdezted "napi", mondjuk napi 70 km-t kevés ló bír ki hosszú távon.


szerintem napi 5-6x 1-2 óra lovaglás, esetenként több, 4-5 óra (mondjuk 1-2 hetente) teljesen jó kondit csinál egy lónak és nagy legelő mellett bőven elég is neki.

2015. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4-5 óra alatt te is beledöglesz meg a ló is . Azért ember a talpán aki 5 órát kibír fizikailag és változatosan tudja ,befásítás mentesen a lovat meg ideje is van rá.. Mese habbal. Lovaglsából napi 1 -1,5 óra mozgás elegendő,karámba minimum legyen 4 órát de igazából a legjobb ha reggeltől estig kint van. De 1 óra lovaglás bőven elegendő a karámozáson kívűl ha rendesen megmozgatja az ember.
2015. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Napi szinten kb. 1,5-2 órát lovagolok, és hetente 5-6 alkalommal. Terepen, dombról le, dombról fel, mászatás, néhány kisebb ugrás, lépés, ügetés, vágta. Ha többet vagyok kinn, akkor rendszerint azért van, mert vagy eltévedtem, vagy megálltunk pihenni egy réten, ahol ő legel, én meg döglök vagy fényképezem.

Tágas legelőn mozog eleget, ha a társaival van. Karámban érdemes a vizet és a kaját két külön részre tenni, de igazából annyira megmozgatva nem lesz.

Lovas alatt is tud szépen mozogni, bár a szabad mozgás természetesebb.

2015. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!