Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 4 éves kisfiam születésétől...

Csáki jános kérdése:

4 éves kisfiam születésétől fogva erőteljesen izzad, a legkisebb mozgásra is ömlik róla a víz a fejét percenként törölgetni kell és naponta 4 szer,5 ször átkel öltöztetni! Esetleg valami belső szervi elváltozás okozhatja a kisfiam izzadását?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

én is rettenetesen izzadós vagyok. kb 10 éves korom óta..

lehet a pajzsmirigyével is gond. Vidd el orvoshoz. ez tuti belsőszervi gond.. nem szoktak a kicsi gyerekek izzadni.. Igaz engem letojtak a kifogás "tinédzser kori baj" napi 2-3 x én is átkell h öltözzek,tiszta ciki:S

16L

2012. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyermekkori izzadásnak önmagában általában nincs betegség a hátterében. Ha van, akkor egyéb tünetek is kísérnék. Pajzsmirigy túlműködésnél a tenyere, talpa izzadna inkább, nyugtalanabb lenne, a szíve hevesebben verne. Cukorbetegségnél fokozott szomjúság,- és vizelés, gyakori éhség is jelentkezne. Mukoviscidózisnál a széklete nagy tömegű-zsírfényű lenne, légzési gondok jelentkeznének, nem fejlődne megfelelően.

A fokozott izzadást a vegetatív idegrendszer szabályozási rendellenessége okozhatja.

Kiválthatja alkati eltérés(duciság), sok folyadék bevitel, lelki megterhelés.

Azt szokták mondani, hogy a gyermekek kinövik a fokozott izzadásra való hajlamot.

Azonban, ha megnyugtatna, kérd a háziorvos tanácsát, esetleg egy anyagcsere kivizsgálást.

2012. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!