Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tudni ahoz, hogy egy...

Mit kell tudni ahoz, hogy egy 8-9-10 hónapos csikót beidomítsak addig, hogy tudjon kisebb akadályokat ugrani, és oldallépésben menni? Kell-e ehhez valamilyen szakképzettség?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hat minimum profi 20 eve kell hogy lovagolj es legalább a harmadik lovad lesz. Es 16 fölött vagy.
2015. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Jajj azt Kihagytam hogy ilyen korban meg tilos raulni egy Lora mert összeroppan szeginy . Minimum 3 éves korától lehet elkezdeni a nyereghez szoktatást belovaglast.
2015. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
remélem ez megint egy unalomból született FAKE kérdés,és nem vagy olyan hülye h egy 1 évesnél is fiatalabb lóval ilyen gondolataid támadjanak.
2015. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy rögtön ráülök! Arra, hogy pl. megtanítom neki, hogy kövessen, hogy ne féljen a lószerszámoktól, hogy le tudjam ápolni stb. Nem most kezdeném el tanítani, hogy ráülhessek! Ennyire nem vagyok bolond.
2015. febr. 4. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

A fentiek közül az ápolás és a vezetés a reális elvárás, az összes többi felesleges és túlzó. 10 hónapos csikót ne ugrass, hagyd békén a szerszámokkal még két, két és fél évig és ne végeztess vele olyan megterhelő feladatokat, mint az oldaljárások (gondolom, azt akartad írni).


(Amihez egyébként nem szükségesek azok, amiket az első írt. Komolyan, te hány éves vagy? 9?)

2015. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Van egy sanda gyanúm, hogy ez megint egy kamu hülyeség attól a gyökértől, aki napok óta ontja a baromságot magából. Eddig sikeresen törölték a kérdései többségét, remélem lassan ki is tiltják...

Ha netán mégsem kamu a kérdés, akkor azt tudom csak mondani, hogy amíg valakiben felmerül az a kérdés, hogy "mit kell tudni?" addig ne vágjon bele olyan komoly dolgokba, mint egy csikó (fölösleges) idomítása.

2015. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: ja van itt valami húgyagyú aki 12 évesen belovagló akar lenni naponta többször,ennyi hülye kérdés sok ,szerintem ezeket egy ember generálja. Ilyeneket ír : Kissebb akadályokat ugratni,oldallépésben menni


Most meg : nem ülnék még rá,csak kövessen meg ápolgassam.


Hát én nem tudom,de ez 100 h kamu,és a ló kora is nagyon nevettséges,ez a 8-9-10 hónap direkt olyan irreálisan nagy hülyeség amire felfigyelnek és ideírnak neki 40 hozzászólást amivel el lehet iskolaszünetben..

2015. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A követést nem lehet neki,megtanítani!

kell,hogy nagyon szorosan,kotodjon hozzad

de ez kamu sajna te vagy a "csoda" belovaglo

😂😂😂

2015. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hagyd beken a pi****a .😂👌

Lehessen vezetni ,labait adja ,csutakolhato legyen stb.

Majd ketevesen kezd a szerszamokhoz szokatni.

Ha elobb lesz belovagolva majd lesz egy szep hajlott hatu lovad majd nezegethete mit rontottal el 12 evesen 👌

Hajra!

2015. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon bocsánat! Félreérthetően kérdeztem! :( Úgy gondoltam, hogy veszek egy csikót és mindent a maga idejében beidomítok neki, addig, amíg "nagykorában" MAJD tud kisebb akadályokat ugrani és oldallépésben menni! Mindössze kiváncsiságból kérdeztem. :(
2015. márc. 6. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!