Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen hamar rázódik vissza?

Milyen hamar rázódik vissza?

Figyelt kérdés

Van egy lovam. Eddig egy tanyán volt, néha (havonta kb. egy hétvégére) kijártam hozzá, és lovagoltam vele napi 6 órát (TEREPEN!!!), de nagyon kezdtek elfajulni a dolgok nála, mivel alig volt foglalkozva. Ősszel kitaláltam, hogy idehozzuk a lovardába (ahová én járok), és az edzőm majd "betanítja" (úgy rendesen sosem volt betanítva, csak tudta, hogy ülök a hátán, és a 3 alapjármódban tudok vele menni). Azóta ott van, nagyon szépen fejlődik, ugrok vele (már 100cm felett is, de pályát még csak alatta), de márciusban vissza kell vinnünk a tanyára (hosszú történet, és BIZTOS, hogy visszavisszük), ás augusztus környékén újra elvisszük a lovardába.

Még mindig nincs teljesen jó kondija, de ha visszakerül, akkor teljesen elpunyul, pedig én minél hamarabb akarok vele B0 vagy B1-ben versenyezni. Milyen hamar rázódik vissza? Mennyi idő kell ahhoz kb. hogy versenyezni tudjak vele (úgy hogy ilyen gyorsan fejlődik)? Mit tudok tenni a gyors fejlődés/visszarázódás érdekében

Értelmes válaszokat lécci!

Előre is köszönöm!!! :)



2015. febr. 7. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
írok :)
2015. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én versenyzek...szerintem ha újra elpunyul egy kicsit, újra be kell tanítani. De hogyha nagyon jól halad hamat meg lesz a B0-B1. Foglalkozz vele sokat, csak ezt tudod tenni :)
2015. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnál gyakrabban járni hozzá, mint havi egyszer? A tanyán nincs lehetőséged arra, hogy iskolázz, ne csak terepezz? Esetleg nem lenne valaki komolyabb lovas, aki ki tudna járni hozzá, amikor te nem és dolgozna vele?
2015. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az agond, hogy nagyon messze van, és márciustól még ritkábban tudok majd oda járni, szinte soha... :/

De aki gondozza az néha befogja, és kocsikázik vele (most valószínűleg gyakrabban lesz, mert örül, hogy viszontláthatja), és ebbe csak az a rossz, hogy egy saját elv alapján, miszerint egyszer sem ugorhat be vágtába, és lépésben sem mehet. Ebben az a rossz, hogy nekem is csak ügetésben akar menni... :/

Tehát a jó hír, hogy kicsit gyakrabban lesz foglalkoztatva, és a rossz hír, hogy jobban lesz elrontva... :D

2015. febr. 8. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha most visszakerül a tanyára és csak max. kocsiban fog ügetésben járkálni, sajnos mindaz a munka, amit beletettetek, kárba vész. Nem elfelejteni fogja a ló, hanem a kocsizás miatt elferdül, egyik oldali izmai megrövidülnek, másként fog fordulni stb. Kezdheted a nulláról megint. Megkérdezhetem, miért nincs más megoldás, mint oda visszavinni?

Ennél még az is jobb megoldás, ha anyagilag van probléma az eltartását illetően, ha keresel rá jól lovagló felestartót vagy odaadod az edződnek (amennyiben megbízható) hogy haladó lovasokat oktasson rajta. Ez a tanyára vinni és kocsiba fogni dolog a legrosszabbnak tűnő megoldás. Biztosan van más lehetőség is!

2015. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy fél évre kimegyünk külföldre, és anyagilag NAGYON sok lenne, ha nem én járnék oda lovagolni, hanem az edzőm foglalkozna vele mindennap.

Milyen az a felestartó?

Amúgy az jó ötletnek tűnik, hogy az edzőm oktat rajta lovasokat (az edzőm 100%-ig megbízható!!!).

2015. febr. 8. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:

A felestartó a ló tartásának,költségeinek felét fizeti és cserében lovagolja is a lovat. Ha van ismerősöd, aki megbízható, vagy az edződ tud ajánlani valakit, akkor esetleg megoldhatjátok, hogy az a valaki beszáll a ló tartásába, cserébe lovagolhatja a lovat. Csak jól meg kell választanod, hogy ki legyen az, mindenképp felelősségteljes, ügyes lovassal érdemes kezdeni.

Ha nincs más megoldásod, hozzám is hozhatod bértartásba, lovaglása megoldható, részleteket megbeszéljük.

2015. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Amúgy az edzőm is lehet felestartó?

2015. febr. 8. 20:46
 9/9 anonim válasza:
Persze. Beszéld meg vele. Ha ő nem akar, esetleg tudhat olyan lovasról aki szívesen lenne felestartó.
2015. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!