Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy western lovat, ha nagyon...

Egy western lovat, ha nagyon gyorsan üget, mert előtte megy egy másik ló, hogyan lehet lelassítani?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
hangsegítséggel, de ha nem használ, akkor finom szárhúzással
2015. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem értek a westernhez, de valahogy pont fordítva vannak a segítségek, mint angolban, de biztos vagyok benne, hogy szársegítség nélkül is megoldható, a lábaid előrébb kell tolni talán, vagy valami ilyesmit kell csinálni, azt tudom, hogy tök furán pont fordítva van, hogy ha előredőlsz arra lassul a ló (bár ezt nehéz lehet a láb előretolással szinkronba hozni), ha pedig hátra, arra indul meg.


Ahogy angol stílusban se kell belehúzni a szárba, csak megfeszíted a derekad, jobban beleülsz, vagy ha könnyűügetsz, akkor elkezdesz nagyobbakat kiemelkedni, ezzel is lassítva a kiemelkedés tempóját, így biztos, hogy ennek is megvan a westernes megfelelője.

2015. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
hogy a második mekkora hülyeséget mondott! ha előredőlsz, ugyanúgy fel fog gyorsulni a ló! Az meg, hogy ha hátradőlsz, elindul, még nagyobb marhaság. Mikor kezdtem még kezdtem tanulni vágtázni, sokszor hátradőltem, és pont hogy visszaesett a ló ügetésbe...nem akarok hülyeséget mondani, de nekem mindig úgy tanították, hogy szár megtart, és zablához hajtani a lovat. De amúgy lehet érdemes lenne egy edzőhöz vagy oktatóhoz elmenni, hogyha nem tudod, mit kell csinálni.
2015. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok aki "hülyeséget mondott", de ha jól sejtem te sem vagy épp westernhez értő, a "szár megtart" tanácsoddal...


Pont azért írtam, hogy fordítva van, mert az angolban az előredőlés gyorsít, hátradőlés lassít, persze lehet, hogy westernben is így van, ahogy írtam egyáltalán nem értek hozzá, egyszer valaki, mintha ezt mondta volna és látok benne akár logikát is, ha pl borjú befogásról van szó, akkor ahogy dobják ki a lasszót el tudom képzelni hogy arra lassulni kell a lónak, már hogy akár magára a könnyítésre, mert ha kikönnyít a lovas, akkor épp valami tevékenység van, aminél nem jó, ha még rágyorsít.


De ahogy írtam simán lehet, hogy ez hülyeség, de hogy nem a szár az egyetlen lehetőséged az biztos.


Westernben a ló nincs száron, ezt el kell fogadni.

2015. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól van képezve a ló elég hogyha előre teszed a lábaidat vagy csak a belső lábadat. Vagy kicsit sziszegsz neki, de mikor vissza állna lépésbe kicsit hozzányomod a sarkadat az oldalához, hogy azért még ügessen.

De ha azért üget gyorsan mert előtte megy egy másik ló akkor nem itt gyökereznek főként a problémák, hanem ott, hogy a ló az előtte haladó lóra figyel és rád, vagyis nem a lovasára. Egy jól képezett, teljesen összeszedett western lónak teljesen át kell engednie magát a lovasnak, nem szabad a külső tényezőkre koncentrálnia. A fej lenn kell, hogy legyen a fülei meg hátra kell hogy álljanak a lovasa felé.



A kettes válaszoló még ha nem is írta le tökéletesen, írta is hogy nem ért a westernhez (ehhez képest viszonylag korrekt volt a válasza), legalább alázatosan és segítő szándékkal írt.


A hármas válaszoló meg nem hogy nem tudja elolvasni a kérdést és a kettes válaszát, még el is kezdi kioktatni egy olyan dologról amihez szemlátomást egyáltalán nem ért. "Száron van"? Láttál már western lovast? Akár filmben is?

2015. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lábakat előre,mélyen belüli a nyeregbe!Esetleg a kantárt is meg lehet picit húzni vagy hangsegítség.Esetleg,ha nem reagálna,akkor a szárakat húzni-megengedni húzni-megengedni..remélem segítettem!
2015. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!