Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átlag mennyi időre szoktak...

Átlag mennyi időre szoktak herélés után kiesni a lovak a munkából?

Figyelt kérdés

Tervbe van véve az első heréltetés és kicsit "aggódok". :)

Igyekszem az ész érveket előre helyezni, de annyi rém történetet hallani, mégis csak elgondolkodik az ember...


Mennyi idő szokott lenne kb a teljes gyógyulás? Mármint mennyi az az átlag idő ami után már rá lehet ülni és teljes értékű munkát végezni vele?

Természetesen nem pontos időre vagyok kíváncsi, hanem inkább, hogy a ti esetetekben meddig tartott, hogy viselte, mennyiben változott a viselkedése, stb.


Költözés miatt (másik lovardába) vált "sürgőssé" a művelet. Ha átvitetem és ott herélik nem éri egyszerre túl sok stressz?



2015. febr. 17. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

már pontosan nem emlékszem, de kb 3 hét volt.


az első 3-4 nap elég rossz, akkor tényleg látszik, hogy fáj neki, meg elég undi, ahogy ürül. az első héten csak futószáraztam. mozgatni kell ugye, hogy tisztuljon neki, de elég rossz volt, mert tényleg fájt neki, de közben meg tele volt, volt, hogy 3 lábon vágtázott.

a 2. héten már ráültem és eleinte a vágtát kerülve, aztán pedig csak kisebb, fél órákat mentem vele.

a 3. héten már simán lehetett menni vele, bár én csak hobbira használom, de 1-2 órás terepeket simán ment, bár lehet, hogy egy ugró edzést nehezebben bírt volna, de a 3. hét végén már biztos, hogy teljes értékű munkát lehet vele végezni!

2015. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!