Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kullancs ellen fokhagyma?...

Kullancs ellen fokhagyma? Meddig szabad etetni?

Figyelt kérdés
Már most sok a kullancs, 15 percig álltam a lóval az elfonnyadt, letaposott fűben, és máris a lábáról kellett leszednem egyet. Még karácsony előtt is kullancsot szedtem ki a lóból. És mivel enyhe volt a tél, ezek ki se pusztultak, és rengeteg lesz belőlük megint. Arra gondoltam kipróbálnám a fokhagymát, hátha hatásos lesz. Aki használni szokta ilyen célra, mikor kezdi el adni és meddig? Pl. májustól októberig? Naponta vagy milyen rendszerességgel, és milyen mennyiségben? Én fokhagymaport vagy granulátumot szeretnék majd adni neki. Ha hónapokig kapja, tavasztól őszig, hogy védve legyen a kullancsoktól, meg a rovaroktól, attól hosszútávon nem lehet baja? Már ha hajlandó lesz megenni persze.
2015. márc. 3. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Annó még régebben a lovardában is volt egy ilyen hülye, aki bevette, hogy a fokhagyma csodaszer. Elárulom semmiféle rovat nem risztott el, csak bűzlött a fokhagymaszagtól a ló, mint atom.
2015. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Ez babona. Ha ilyen egyszerűen meg lehetne szabadulni a kullancstól, soha senkinek nem lenne kullancsa. Ne ringasd magadat a téves biztonság álomvilágába.
2015. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, és eltűnt, mint szürke szamár vagy ló a ködben, az milyen bizonyítékokat tud felhozni a fokhagymamódszer mellett? Csak nem olyan oktondi az illető, hogy összetéveszti a kullancsot a baktériumokkal, amik ellen tényleg hatásos lehet a fokhagyma?
2015. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nem hat? Pedig egy csomó helyen olvastam, más fórumon is, hogy hatásos, azért gondoltam, hogy kipróbálom, de hát hogyha nem akkor...
2015. márc. 4. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Én adtam anno a lovamnak, de nem elsősorban a kullancsok meg szúnyogok miatt, hanem azért, mert nagyon egészséges (pl. immunrendszer erősítése).


Ez is egy gyógynövény, nem értem, miért kell bunkó módon lehülyézni azt, aki próbál élni velük. A kedves hozzászóló akkor azt is vitatja, hogy a citromban illetve a csipkebogyóban sok a C vitamin, meg hogy a csalántea jó méregtelenítő? Esetleg hogy a kamillatea gyulladáscsökkentő? o.O Hogy a torma csillapítja a köhögést?


Aztán lehet, hogy van egy pici hatása a kártevőkre is. Elvileg ez abban nyilvánul meg, hogy az izzadtsággal kipárologja a fokhagyma "szagát", amit a legyek/egyéb repkedő dolgok megéreznek, és nem szállnak rá a lóra. Az én lovamra rászálltak :)

Nem tudom, hogy ha nem ette volna a fokhagymát, akkor mennyit változott volna a helyzet. Azt is el tudom képzelni, hogy vannak lovak, amelyeknél beválik, némelyeknél meg nem. De semmiképp sem hülyézném le azt, aki megpróbálkozik vele.

2015. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kérdőjelezem meg a csipkebogyót, mert az tény. Megkérdőjelezem a fokhagymát, mert az megalapozatlan, és a hamis biztonság érzetét kelti, ezzel veszélyt okoz. A gyógynövény nem jelenti azt, hogy mindenre gyógyír. Egyébként ha beírjuk, hogy kullancs ellen fokhagyma, ez az első találat. Az egyetemen kutató szakember hiteles, a közhiedelem nem. [link]
2015. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyit ír, hogy tudományos vizsgálatokkal nem támasztották alá. Mondom, én sem tudom, mennyit használ, de attól még kicsit erős lehülyézni azt, aki bepróbálkozik vele. Illetve mértékkel tuti nem káros. És van egy csomó kedvező tulajdonsága, akkor is, ha esetleg nem riasztja el a legyeket/kullancsokat. De én is pont azt írtam, ha jól emlékszem, hogy az én lovamról se űzte el őket teljesen.


Illetve ha esetleg tudsz valamit, ahol bebizonyították, hogy a fokhagyma káros, mérlek oszd meg velem, mert arról nem tudtam.

2015. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdés nem a fokhagyma egészségességére irányult, hanem a kullancsra. Arra a válasz pedig nemleges. Senki nem mondta, hogy káros a fokhagyma. Csak éppen a kullancs ellen nem véd. Ennyi volt a kérdés. Semmi több.
2015. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk elsősorban engem ez húzott fel, és emiatt kezdtem el "védeni" a fokhagymát:


"Annó még régebben a lovardában is volt egy ilyen hülye, aki bevette, hogy a fokhagyma csodaszer."


Lehet, hogy a rovarok ellen nem nyújt tökéletes védelmet (úgy gondolom még mindig, hogy nem kizárt, némely lónál beválik, csak nem bizonyították tudományos kutatásokkal), de igenis jótékony hatású, ezért nem feltétlenül kell lehülyézni az embert.

De a kérdésre valóban az a válasz, hogy ha kártevők ellen akar védekezni az ember, akkor nem a legjobb módszer.


Mondjuk a kullancs/bögöly dologra igazából nincs is bevált ellenszer, ha jól tudom. Van, aki a bolti dolgokra esküszik, van aki házi kotyvalékokra, van, aki a fokhagymára. De egy fülledt nyári estén csak az enyhítheti a helyzetet, ha hajnalban vagy nagyon későn lovagol az ember.


Illetve a tenyésző helyeiket kell felszámolni a lovarda környékén, már aminél lehetséges... és így talán picit kevesebb rovar lesz. De alapból ez kicsit szélmalomharc szerintem.

2015. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!