Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen engedély kell a városba...

Milyen engedély kell a városban való lótartáshoz és hogyan szerezhetem meg?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 18:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a szomszédok engedélye kell, megfelelő hely a ló tartására, a trágya elhelyezésére stb. Szerintem ha adott akkor nincs akadálya. :) Sok sikert
2015. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Semmilyen. Orbán Viktor eltörölte a helyi önkormányzatok azon jogát, hogy rendeletileg szabályozzák a haszonállatok tartását belterületen, így hát gyakorlatilag az a helyzet, hogy akár az V. kerületi körfolyósósban is lehet lovat, kecskét, tehenet tartani.

De ez a dolognak csak a jogi része, azért a szomszédsággal érdemes megbeszélni a dolgot mielőtt belekezdenél, mert ha két-három szomszéd összefog, könnyen ideg-túrává tehetik ezt a kellemesnek ígérkező hobbyt.

2015. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm és a városban való lovaglással mi a helyzet?
2015. márc. 17. 19:38
 4/18 anonim ***** válasza:

Engedély ugyan nem kell, de én amondó vagyok város közepén ne tartson az ember lovat. Egyrészt a lónak sem ideális, másrészt a városi réteg sokszor elég nehezen viseli (felénk volt már mérgezési kísérlet vagy épp eleresztették a lovakat).

Emellett már nem tudom mit higgyek a trágya ügyében (még a rendőrök is összevissza beszélnek ez ügyben). Van aki komoly bírságot mond, ha az útra pottyan és ott marad. Van aki azt, hogy max leb***nak érte.


Saját bőrömön tanultam meg, hogy még egy kisebb város szélén is rossz szemmel nézik a lovasokat...

2015. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Milyen város mekkora terület, terület jellege?

Falusias (nem kertvárosias) jellegű területeken tarthatsz állatot, persze, a megkötéseket eltörölték, de, azért az állat jólétét viszont figyelembe kell venni. Szóval 1200m2-es kiskertben senki ne akarjon lovat tartani. Legalább fél hektárnyi legelő lenne jó (kb 5000m2) és ez még csak a karám (az ideál 1ha/ló). Ezenfelül szükséged van egy istállóra vagy zárható beállóra, takarmány tárolása is helyigényes, illetve a trágyatárolását kell még megoldanod. Hidd el utóbbi a nehezebb, mert elég csak egy "jószándékú" szomszéd és az ÁNTSZ állandó vendéged lesz.

A városi lovaglásról meg annyit, hogy járdán nem lovagolhatsz, illetve tudtommal főúton sem. Az úttesten lovagolhatsz vagy vezetheted a lovat, amennyiben nem vagy kellő kontrollal az állat felett, nem igazán lovagolhatsz és ha valami gebasz van, akkor örülj, hogy nem jelentenek fel közúti veszélyeztetésért.

Láthatósági mellény viselete kötelező lakott területen kívül, ugyanúgy, mint a gyalogosnak, illetve a lócitromot is felszedethetik veled.

2015. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Székesfehérvár és ha lovagolnék is inkább Pákozd felé indulnék
2015. márc. 17. 20:33
 7/18 anonim ***** válasza:

ez az 1 hektár / ló amit itt elkezdett szajkózni valaki tök másra vonatkozik, ezt félre értitek!


akkor van 1 hektár szükséglete egy lónak, ha nem kap mellé szénát! ez nem a mozgásigénye, nem a terület szükséglete, hanem a kaja szükséglete.


ha szénázol természetesen lehet kisebb helyen.


sőt, lehet, hogy megfogtok lepődni, de akár boxban is lehet karámozás nélkül a törvény szerint (az más kérdés, hogy ez mennyire jó egy lónak - semennyire).


az állatvédelmi törvényben leírtaknak kell megfelelni, illetve a betonozott trágyatárolót kell építeni és azt elszállítani. ennyi.


a szomszédokkal azonban tényleg érdemes megeszélni!

2015. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ha jogilag engednék is a szomszédok amúgysem viselnék el a trágyaszagot mikor szellőztet meg nyáron kint baxaxszik a kertecskéjében. A magyar az olyan h egyből rohan jelentgetni,állandó civakodás meg konfliktus meg kinek kell? Arról meg nem beszélve ha a lónak nincsenek meg a tartásához szükséges strukturális feltételek az úgy nem jó. Én nem is törném a fejem ezen a helyedben,mert ha csak ezeket végiggondolod már több sebből vérzik a dolog.
2015. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én voltam aki azt írta, hogy 1ha/ló az ideális és igen tisztában vagyok vele, hogy ez a ridegtartásra vonatkozik, de gondolom nem olyan rossz dolog, ha az ember tud egy kicsit spórolni a szénán. Azért írtam, hogy viszont 5000m2 azért nem ártana, mert hiába városi ló, szerintem ugyanúgy megilletné a legelő, ha nem is ridegben, de egy kisebb területet 1-2 hét alatt kopárra legel utána meg csak a dagonya van, ami megint csak nem jó senkinek.


A legnagyobb probléma még mindig a trágyakezelés, mert hiába visz pár szomszéd virágföldnek, attól még folyamatosan gyűlni fog és nyáron csak úgy vonzza a legyeket.

Ilyen nagyváros környékén, mint Székesfehérvár, jobban járnál egy bértartással egy magánistállóban, ha nincsenek nagy igényeid, akkor havi 30 ezer körül kijöhetsz. Hidd el ennél már nem sokkal olcsóbb, ha otthon tartod.

2015. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
bértartásban nem kap rendesen enni a ló és ha itthon tartanám havi 10.000ből kijönnék...:)
2015. márc. 17. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!