Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt miért engedik?

Ezt miért engedik?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=gxVlxT_x-f0


Mi a véleményetek erről?



#ló #engedély #tenessee walker
2014. aug. 27. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, ha ezzel valakit megbántok, de ez már beteges!
2014. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért engedik, mert akik ezt szponzorálják azokat nem érdekli és/vagy nem látnak bele az egészbe. Annyit lát, hogy pénzt hoz és milyen "szép". Ha meg netán valaki a körülményeket felügyelné azt valami úton módon úgy is eltávolítják (vannak kint állatvédő szervezetnél ismerősök, a fenyegetésektől kezdve a verésekig minden megesik...).

Valószínűleg ezt a felvételt se engedték volna nyilvánosságra hozni, ha tudják, hogy filmeznek.

2014. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Tenessee Walking tipikusan az a fajta, aminek leírhatatlanul sok kínt kell kiállnia, hogy kellően mutatós legyen. Sajnos ezzel pl messze kevesebben foglalkoznak, és az a legnagyobb problémánk ma, hogy a zabla, vagy a nyereg mennyire lókínzó eszköz, és nem is természetes...
2014. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem olyan mutatós alapból, még nem kéne tönkretenni őket... szerintem.

Ilyenkor hol vannak az állatvédők, meg a Greenpeace?

2014. aug. 27. 12:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert ez a testtartás, és járás k*rvára természetes...
2014. aug. 27. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyereg pont nem, és a zabla sem, amit értelmesen használnak. Ki szólt be neked emiatt (3-as)? Mikor?

Ez a videó meg brutális. Én még nem láttam ilyet.

2014. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy képzési módszer (sajnos), nagyon régóta megy én még fog is. A Greenpeace-nek ehhez semmi köze. Szomorú látvány, de én meg kérdezhetném, hol vannak az állatvédők, amikor a westernes a ló száját a farkához köti, a naturálos összeköti a ló lábait vagy hasbarúgja, amikor a menő díjlovas lovának nyakcsigolyi elmozdulnak, amikor a kislányok a boxból csumavágtában mennek a szántásba lovacskázni, amikor a póni megszakad a szekér előtt?

Felháborodással, meg mutogatással semmire nem megy az ember. Akit érdekel, az indíthat egy petíciót, pl, bár az már biztosan indult, de ez a téma jóformán csak a csecsemőknek új, gondolom jogilag nincs mit tenni ellene, hiszen ez egy "tradicinális képzési módszer", vagy nem tudom, pontosan jogilag mi a kiskapu az ügyben. Egy állatvédő szervezet készítette a felvételeket, tehát foglalkoznak vele, de ha jogilag nincs mit tenni, hát nincs mit tenni.

2014. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A zabla miatt viszonylag sokan feszkóztak már nekem (kétszer tört vastag olív...), hogy így-úgy állatkínzás, a nyerget konkrétan egy lelkes állatvédő kifogásolta, mondván, hogy a lónak igazából ez nem természetes. Mondtam, hogy amúgy ha ennyire vissza akarunk men a múltba, akkor a kutyának se az, hogy háziasítva legyen, erre csak bedurcázott, és elment, "még vissza fognak jönni", azóta is várom őket.

De összességében saját tapasztalataimon kívül is rengeteg ilyet hallok, és látok is, hogy ezeken megy a feszkó. Pedig rengeteg dolog lenne, amin tényleg érdemes lenne változtatni, lépéseket tenni.

És persze, hogy ott van a rollkur, a szekér előtt összeeő állat, amit nem megitatnak, hanem addig rúgnak, amíg szó szerint elpusztul, és így tovább... Azokal is lehetne foglalkozni, sokkal inkább megesnek itthon, mint a Tenessee-s eset. Azzal sajnos "nem érdemes" foglalkoznunk; ha aa saját hazájában nem tudják megoldani, az, hogy mi itt húzzuk a szánkat, bizony senkit sem fog meghatni.

Az persze nagyon szomorú, hogy vannak, akik elnézik, hogy lovakat így képeznek ki bármire is. Főleg, hogy - nekem, lovas szemmel ugyan - de nem egy kimondottan tetszetős "járás" lesz az eredménye.

2014. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak annyira rossz nézni már azt is, ahogy bánnak velük... az eredményről nem is beszélve.

Az is igaz, hogy a hagyományok ellen nem nagyon lehet küzdeni... mintha nekünk azt mondanák, hogy nem ehetünk többé bajai halászlevet. Valószínűleg mi is felháborodnánk, ha arra kérnének, hogy szakítsunk a hagyományainkkal.

Csak érdekes számomra, hogy ezt a hagyományőrzők szépnek látják. Furcsa... ugyanakkor számomra elkeserítő.

2014. aug. 29. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!