Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pontosan hogy is van?

Pontosan hogy is van?

Figyelt kérdés

Több féle variációt is Hallottam már. Azzal kapcsolatban, hogy mit csináljunk a lóval miután új lovardajaba hazaérkezik. Tegyük fel hogy a ló 2 órát utazik még odaér az új helyére.

Van aki azt mondja: hagyd pihenni egy hétig hadd szokja az új helyet, addig csak apolgasd, setaltasd. Igy nem fog az ember fejére noni!? Mert hat Ugye egy hétig csak kényeztetve volt.

van aki azt mondja: egybol amikor hazahozod lovagolhatsz rajta , csatlakoztathatod mert tudnia kell ki a Főnök, de tisztelnie is kell.

van aki meg azt mondja, hogy hülyeség csatlakoztatni az nem er semmit.

ti hogy csináljatok, csinaltatok anno amikor hazakerült a lovatok?


koszi a válaszokat. (meg nem veszek, papok lovat, csak ez a kérdés par honapja mar cikázik az agyamban)

a negativ kommentektől kíméljetek! Koszii



2015. márc. 23. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozást én kihagynám mert baromság úgy ahogy van magam részéről,viszont odaviszed az új helyre és akár még aznap egészen nyugodtan dolgozhatsz is vele,nem kell heteket várni,maximum az pár nap még összeszokik a többi lóval. Amikor elviszed versenyre mondjuk egy idegen helyre ott is azonnal ráülsz és mész vele,aki új helyre viszi át a lovat és 1 hétig csak azért nem ül rá meg nem dolgoztatja h szokja a helyet az kb értelmetlen, sőt még van amelyik ló tele is lesz 1 hét után úgy h a világból kimegy.
2015. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 😊
2015. márc. 23. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Aznap kicsit finomabb munka, én futószárazni szoktam, másnaptól ugyanúgy dolgozz, mintha mi sem történt volna, így megnézi az új környezetét, és munka közben természetesnek hat, hogy nincs semmi különleges, amitől félnie kéne, megnézheti a dolgokat, felügyelet és korlátok mellett. Attól, hogy babusgatod egy hétig, még nem fog tisztelni, és igenis a fejedre nő gond nélkül.
2015. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Haza érkezés napján békén hagytam, hadd pihenjen szokja az új helyét. Másnap kis gondozás,pucolás, vakarászás, ismerkedés, illetve legelőn ménesbe szoktatás. Rá következő nap már simán lehet lovagolni, futószárazni.

Szerintem helyeség 1 hétig békén hagyni meg tutujgatni,mert pont hogy ettől nő az ember fejére,a másik meg ha előtte munkában volt, akkor pont nem hiányzik neki ez az 1 hét, mert ha nincs úgy mozgatva, akkor meglepődhet az ember, hogy másként viselkedik a lova, mint ahogy megismerte.

2015. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki béna az akármit csinál a fejére nő majd. Aki ért a lovakhoz annál meg nincs olyan, hogy egy hétig kényzeteti és akkor nem tud vele mit csinálni.
2015. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy 1 hétig pucolgatod, meg pihen, még nem fog a fejedre nőni... ennyi erővel minden ló, akinek valami egészségügyi problémája van, kényszerpihi (és egy sántaság pl nem 1 hét!!!), az a lovas fejére nő? A francokat! Viszont mindennapos munkával is megoldható, hogy a ló legyen a főnök. Az, hogy elnyered-e a tiszteletét, baromira nem attól függ, hogy 1 hétig dolgozik-e vagy sem, hanem attól, hogy milyen szinten vagy következetes (nem csak a munka során).


Ez a csaglakozás dolog meg... Heartlanddal elterjedt, most mindenki csatlakozni akar, de minek?


Új helyre megy a ló, beviszem a helyére, kikötöm, leápolom, addig is szokja a szagokat. Kirakom karámba, nem dobom be egyből a vadidegen ménesbe, viszont esélyt adok rá, hogy érintkezhessenek, délután, este felé egy lazább, lemozgatós futószár, másnap mehet nyereg alatt, vagy ahogy lovagolni szoktad.

2015. márc. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én általában aznap ráülök, amikor elhozom a lovat. Lejön a lószállítóról, bemegy a bokszába, kap egy kis szénát, nézelődik, aztán kihozom, kikötöm, leápolom, nyergelem és megyek egy laza kört vele a tanyán és környékén. A legjobban így tudja megnézni, hová került. Aztán kirakom a karámba (nem a többi közé, hanem külön) és estig békén hagyom.

Másnaptól dolgozik normálisan.

A csatlakozást meg könyörgöm, felejtsétek már el........

2015. márc. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Igazabol a csatlakozást Monty Roberts -es könyvből olvastam meg csinaltam is sok loval. Kisebb nagyobb sikerrel. Nem vagyok olyan hogy jajj de édes jajj hogy puszit ad stb átölel... Es akkor adjunk neki jutalom falatot. Meg mikor pl szemtelen akkor nem hagyom annyiba de nem verem meg... Hat mi sulne ko abbol? Semmi jo...
2015. márc. 24. 13:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!