Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Unokahúgom a fejébe vette,...

Unokahúgom a fejébe vette, hogy meg akar tanulni lovagolni, de nem tud elmenni lovardába, így maradok neki én, mint hobbilovas. Kezdő lovas futószárazásánál milyen gyakorlatokkal kezdjünk? A lóra hogyan rögzítsem a futószárat?

Figyelt kérdés
Adjak a kezébe kantárt, vagy nyakszíjjal kezdjünk? Van aki azt mondja, hogy kengyellel indítsunk, más arra esküszik, hogy kengyel nélkül lehet igazán megtalálni az egyensúlyt. Melyik a célravezetőbb?

2015. márc. 24. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az volna a legjobb, hogyha mégis elmenne egy rendes lovardába mert, ez a tipikus vak vezet világtalan esete.
2015. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Én is azt mondanám, hogy inkább keressen egy tisztességes lovasedzőt, mert itt alapvető kérdésekkel sem vagy tisztában, így mit akarsz neki tanítani?

Szakszerű oktatás esetében voltizshevederrel ülteted fel, abban kapaszkodhat, a ló fején kapicán van, futószár a középső karikába csatolva. Szárat addig nem kap a kezébe, amíg nem tud kapaszkodás nélkül közlekedni mindhárom jármódban (csípőre tett kéz, oldalsó középtartásban mindkét kéz, combra fektetett kéz, stb). Ha ez voltizzsal megy, akkor ül át nyeregbe, először kengyel nélkül, majd kengyellel. És vedd bele, hogy a biztos ülés ismérve nem csak az, hogy egy nyugodt lovon így vagy úgy, de ott marad! Szőrén máshogy ül, mint nyeregben.

Plusz, ha szárat akarsz neki egyből adni, mit gondolsz, hogy fogja megtanulni a szársegítségeket? Vagy mit fog szólni a lovad, ha egy totál kezdő izomból csimpaszkodik a szájába? Gondolom, a lovad se egy agyhalott iskolaló, és az unokahúgodból sem repülőpilótát akarsz képezni... A felvételek során sem húzhatja a szárat, márpedig egy kezdő nem csak akkor szokott kapaszkodni (és ez nem az ő hibája, idő, mire a megfelelő egyensúlyérzék és izomcsoportok kialakulnak).

2015. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Tenyleg egy rendes lovarda kene neki.

De ha arra semmiképp nincs lehetőség es neked van egy nagyon megbízható nyugodt lovat akkor lépésben kiviheted egy rövid terepre.(jo lenne woltizs hevederben, olyan nyeregben amelyiken a markamra felett van egy kis borszij kapaszkodó.

mennyi idős az unoka hugod?

én 6 évesen kezdtem. Első alkalommal voltizsban kivitt az edzom terepre egy nagyon kedves, nyugodt ponin.

a következő órákon meg nagykoron mentem mar nagyobb lovon szimten woltizsban. Nem volt a kezemben szar , semmi csak a kapaszkodóba kapaszkodtam. Nem kell semmi,kengyel az elején . Először tanuljon meg ulni a lovon normálisan. Csak woltizsban. Es ha itt minden jármod biztonságosan, elengedett kézzel is akar megy. Akkor én nyeregbe ultetnem es futoszaron kezdebem tanítani a konnyu ugetest, nyeregbe ülést. De ez nem egyszerű mar. Baj lehet belőle.


De az unoka hugod valoszinu azert is nagyon boldog lesz hogy kimehet setalva terepre, te meg mellette sétálsz es közben beszélgettek.

csinálhatsz neki kisebb akadály pályát. Pl műanyag labda dobás kicsi kosárlabda palánkra.

babzsak vives a fejen A bol B-be.

stb...

2015. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Én azt javaslom menjen rendes lovardába, mert ebből csak baleset lesz. A másik, hogy hogy tartasz lovat, ha még futószárazni sem tudsz?

Ebből a szituból nem jönne ki senki se jól, se te, se a lovasod, se a lovad.

2015. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írtam neki, hogy segítek neki ezekben a dolgokban ha megmondja hol lakik.
2015. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%

Vak vezet világtalant..miért nem tud?! Nincs lába?..vagy apucianyci nem viszi el kocsival ? Nem értem ..ha valamit akarok,akkor teszek érte.Ez a minimum.Erre azt mondanám,Te aki "tudsz" lovagolni,logikából is tudnod kéne,mi az első amit tanítunk..ha téged tanítottak valamikor is.

Szóval hogy ne legyen teljesen off a hozzászólásom,szerintem fogjátok meg egymás kezét és ballagjatok el valamelyik über lovardába ahol TANÍTANAK.Azért írom NAGYBÖTÜVEL,mert többségük csak pénzlehúzós "ridermaker",tehát a minőségért menj a Dalloshoz.Na pá.:)

2015. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon okos ötleteket olvasok itt feljebb."Vidd ki kézen sétálni"..főleg ha kb.6 éves körüli.Arra buzdítjátok,hogy vállaljon egy kiskorúért felelősséget?! Eszeteknél vagytok? Talán Nektek kedves lovastársaim ebben a hű de nagyon összetartó lovastársadalomban pont a lovarda felé kéne terelnetek,ahol szakszerű oktatást kap.Kevesebbe kerül,mint egy esetleges baleset kezelése,főleg ha szerencsés kimenetelű.
2015. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha ezt kérdezned kell, akkor inkább nem kellene foglalkozni a kétes kimenetelű ügylettel. Azt nem tudod,hogy a lóra hogy rögzítsd a futószárat, gondolom azt sem tudod hogy viselkedik a ló futószáron, de te oktatni akarsz! (az, hogy elmegy futószáron, nem azt jelenti, hogy ő a futószáras ló)Halvány gőzöd nincs alapvető kérdésekről! Csupa olyan kérdés, amire tudni kellene a válaszokat, ha egyáltalán tanultál lovagolni, vagy te is hasonló módon jutottál a lovastudás birtokába, ha igen főleg nem kellene foglalkoznod ezzel a beteg ötlettel. Az unokahúgod érdekében felejtsd el az általad történő oktatást, mindketten jobban jártok!!!Ennyi és ilyen kérdés után először te keress magadnak egy edzőt, aki végre megtanít lovagolni! Először tanuljunk, aztán gyakoroljunk és csak ha már mindennel tisztában vagyunk, akkor próbáljuk a megszerzett tudást továbbadni! .....és semmiképpen nem fordítva!!! Az eszement javaslatokat felejtsd el mielőtt megjegyeznéd. Azért van itt olyan válaszoló, aki még csak képen látott lovat, vagy hallott a lóról, de adja a jó tanácsokat. Nagyon tetszik az ölet, babzsák vivés a fejen, és mi van akkor, ha a babzsák leesik? Elugrik a ló, és leesik a lovas. Jó nagy baromság, halvány gőze sincs a válaszolónak a lovaglás tanulásáról, a lovas ez időtájt ne a babzsákkal foglalkozzon hanem saját magával! Valamit hallott a terápiás lovaglásról, és most azt a keveset ide próbálja beilleszteni.
2015. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A babzsáknak tényleg nincs helye lovaglástanulásban. Az maradjon a terápiás részlegnek. A labdadobálás is olyan, hogy lehet jó, de nagyon sok feltétele van, pl. körkarám, nyugodt, megbízható oktatóló, stb-stb, úgyhogy én pl azt is elfelejteném.
2015. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!