Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek 28 évesen már...

Szerintetek 28 évesen már késő megtanulni lovagolni? Bárkiből lehet jó lovas, akár mikor kezd is el lovagolni? Akár versenyszinten is megtanulhat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen meg lehet tanulni 28 évesen is, sőt van aki 60 fölött kezdi a lovaglást. Akár versenyszerűen is lehet lovazni, de ahhoz komoly elhivatottság, anyagi háttér és megfelelő edző szükséges.
2013. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő edzővel persze. Olipmikon jó eséllyel már nem leszel, mert az izomzat ilyenkor már kialakult, nehezen alkalmazkodik (szóval rengeteg pénz és idő kéne), de úgy alapvetően ha csak magáról a versenyzésről, mint olyanról beszélünk, abszolút nincs az kizárva, sőt. Jó edzőt kell keresni.
2013. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Hozzám olyan lovas is jár, aki 50 éves volt, mikor elkezdett tanulni, és kifogástalan az ülése, nagyon jó lovas. Láttam olyat is, aki 60 évesen kezdte a lovaglást, ő abbahagyta, de saját lovuk van azóta, és aktívan részt vesz a lovarda mindennapjaiban, ha nem is lovagol. 28 évesen fiatal vagy még, egy jó edzővel teljesen nyitott előtted a versenyzés, csak idő, pénz, és elhivatottság kérdése.
2013. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az is érdekelne, hogy hol lenne lehetőségem megtanulni lovagolni Pest megyében, van Cegléd településhez közel lovarda? És milyen költségekkel járna havi szinten?

2013. júl. 27. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem arrafelé lakom, így azt nem tudom megmondani, hol és méginkább _kinél_ lenne érdemes, de a költségek attól függenek, milyen gyakran jársz ki, illetve egy idő után ugye meg kell venned azért a felszerelésed is - kobakot, stb (én utáltam a lovardai "közös" kobakokat pl).

Átlag egy edzés 2500-4500 között mozog, de az elején lehet olcsóbb, mert akkor jellemzően nem egy óra környékén mozog az edzés, hanem fél, mert a lovas koncentrációs képessége még szűkösebb, és hamar el is fárad.

2013. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!