Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Ezek a zablák miben másak?Már mint úgy értem, hogy mit számít, hogy milyen ott a széle?


[link]


[link]



#zabla #feszítés #feszítő zabla #pelham zabla #kimlewick #kimlewick zabla
2015. márc. 27. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az elsö(felsö) zabla a kislovaknak(poni v fiatal csiko) jobb a második meg a nagyoknak....

Persze használhato forditva is,csak nem ép jo...Vannak erösebb száju lovak....

2015. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A vastagabb zabla a puhább szájú lovaknak jobb, míg a vékonyabb erősebb zabla,keményebb szájú lovakhoz.
2015. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. nem arra gondoltam,azt tudom 1. köszi,vagyis az első puhább?
2015. márc. 27. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

A vastagabb puhább, az való fiatalabb vagy érzékenyebb szájú lovaknak.

Egyébként a másodikon ugye van fix hely, ahova a szárat csatolhatod.

2015. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az első:

Versenyzabla, egyszerű, egyszer megtört gömbölyű fémből vagy gumiból készült zablatesttel.

A második:

olajbogyó fejű (csuklós) zabla egyszerű, egyszer megtört, gömbölyű, fémből vagy gumiból készült zablatesttel


Nekem ilyen van:

[link]

csikózabla, egyszerű, egyszer megtört, gömbölyű, fémből vagy gumiból készült zablatesttel

2015. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kimblewick zablák gyenge hatású feszítőzablák.


Ami az elsőn érdekes, az az, hogy nincs lyuk a száraknak, így a feszítő hatás eléggé megkérdőjelezhető (szvsz csikózablaként funkcionál). A másodikon a két lyuk + a csikózabla funkció közül lehet választani. Minél lejjebb van a szár a "karon" (karja ugye nincs, de gondolom mindenki érti), annál nagyobb a feszítő hatás.


Annyi még a különbség, hogy az elsőnek vékonyabb a szájrésze, kevésbé fekszik bele a ló.

2015. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2015. márc. 29. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!