Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingi félvér, sima póni...

Haflingi félvér, sima póni vagy hucul?

Figyelt kérdés

52 kilós vagyok, de egy bokasérülés miatt ki vannak zárva a nagy termetű lovak (felszállási és leszállási probléma miatt), ez a 3 fajta jöhet szóba. Azért írtam haflingi félvért, mert olyan haflingira gondolok itt, ami nem tisztavérű.


A huculokról olvastam, hogy elég strapabíró kis lovak.


A sima póninál meg azokra a pónikra gondolok, amiknek a magassága megfelel, de nem lehet tudni milyen fajtákból jött össze.


2015. márc. 30. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak hucult ajánlanék, mivel eszméletlen szívós, és ide, a Magyar tájra lett "kitalálva".
2015. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
olvastam róluk, hogy elég makacsak... ez mennyire állja meg a helyét?
2015. márc. 30. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Én haflingi párti vagyok, nem egyel dolgoztam már, igazi kis tündérek. Amúgy mire kell? Ha hosszú terepekre, akkor a hucul a legalkalmasabb, de hafi is strapabíró. A huculok meg a sportpónik, reitpónik versenyekre alkalmasabbak, viszont ha nyugis lovazást akarsz, akkor a hafi lenne jobb választás.
2015. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ne általánosítsunk. Minden fajtában megvannak a különcök és a kezes bárányok egyaránt. Le kell tesztelni minél több egyedet és az alapján válassz.


Egyébként ez a fel-leszállási problémás kérdés már volt szerintem. Mintha a jobb bokával lett volna probléma. Miért nem szállsz a másik oldalról fel-le? Ha nem te voltál, akkor tárgytalan.

2015. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges általánosítani, annyi lovat, amik küllemben, képzettségben, életkorban, árban, egészségügyileg megfelelnek, úgysem találsz, hogy csak azért kizárd, mert x fajtájú.
2015. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

A hucul ló a földkerekség legsemmirevalóbb lova. Félreértés ne essék, őseink nem huculok hátán érkeztek a Kárpát-medencébe. Ha úgy lenne, még mindig nem értünk volna ide.

A hucul ugyan igénytelen, kevés takarmányon elvan, de itt ki is merült minden előnyük.

A felszállási problémához pedig annyit mondanék, hogy elég egy rámpa, amiről bármilyen lóra felszállsz. Ez nem okozhat gondot. Tök mindegy, mekkora a ló.

2015. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is 52 kg vagyok, és egy nagyobb pónim van, 138 cm bottal (146) szalaggal. Nem túl zömök, de elbír, ugyanúgy tudok rajta lovagolni mint egy nagy lovon. De egyet kell hogy értsek az előttem szólóval abban, hogy ha csak a felszállás miatt akarsz kis méretű lovat, azért tényleg nem érdemes. Amúgy is ajánlott lenne használni minden lehetséges esetben ahol rendelkezésre áll fellépőt, vagy bármi olyan alkalmatosságot amiről fel tudsz szállni, mert így nem terheled annyira a gerincét. Én a kis pónimra is fellépőről szállok fel, bármilyen nevetséges látvány, de pont emiatt, hogy kíméljem a gerincét.
2015. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem nevetséges - max Mo. elmaradottabb részein - az, ha valaki fellépőről vagy székről száll fel. Magára valamit is adó lovas, hacsak nem éppen terepen van, nem küszködi fel magát se pónira, se 175-ös sportlóra. Látványra mellesleg az utóbbi szerintem sokkal nevetségesebb, mint székről felszállni, arról nem is beszélve, hogy a lónak és a nyeregnek mennyire nem tesz jót.


Vehetsz bármekkora lovat, ha csak ez a gond, max guberálsz mellé egy széket is.

2015. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
52%
szia minden kép a haflingi mert annak sosincs semmi baja és nagyon szívós én csak ajánlani tudom szerintem nem bánod meg !!!! :)
2015. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sima pónikat nem ajánlom...

A huculok is jók, de nekem a hafik a kedvenceim (nem a modern változat) :)

2016. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!