Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lónak milyen lenne?

Első lónak milyen lenne?

Figyelt kérdés
16 éves,170 cm és 65 kg vagyok,hobbyra lenne.Haflingi vagy kisbérire gondoltam,vagy milyet ajánlotok?

2013. ápr. 12. 12:07
 1/7 FannaL ***** válasza:

Haflingi(bár lehet nem mutatnál jól rajta a 170 cm-del, de kitudja ki kell próbálni), ha szereted a tempót akkor kisbéri. :) Mind kettő jó hobbira csak az egyik sokkal nyugodtabb a másik meg tempós. (Úgy általában, de hafiból is kifoghatsz egy tempósat és kibériből is egy nyugodtat.)

Esetleg még fjord. A haflingival kb ugyan akkora csak a színe más. Nekem ők jobban bejönnek, bár ez csak ízlések kérdése.

2013. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pivekla ***** válasza:
100%

Ne fajtát válassz, hanem egyént.

Valamint mindig lovastudásnak megfelelően választunk lovat, csikót semmiképp sem ajánlanék, a Te esetedben 7-8 éves lónál fiatalabbat nem vennék, és kizárólag heréltet vagy kancát.

Amennyire időm engedte nézegettem hirdetéseket, de nagyon kevés helyre tesznek fel már normális képeket...

Esetleg Ő az akiről én kérnék bővebb információt:


[link]


Jó magas lovacska, és Széplak, abból a vérből én még nem láttam rossz lovat. 13 éves, tapasztalt ló, biztosan tudna neked segíteni és támogatni, aztán a megfelelő szinttől pedig együtt fejlődhetnétek tovább.

Kérnék róla videót munkában, szabadon, valamint egyenes talajon való állásról képet.

Ha képről stimmelnek a lábai, a videó is rendben van, szépen, puhán össze van szedve, lendületesen dolgozik akkor mennék el élőben megnézni.

2013. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Picit talán alacsony neked a haflingi. Bár nem minden egyed egyforma magas, ha kifogsz egy magasabbat, az jó lehet. A kisbériek között vannak nagyon jó fejek, de nehéz fejű, rohanós egyedeket is ki lehet fogni, bár magasságilag inkább ők valók neked.
2013. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Haflingi kicsit kicsi lehet, de nem feltétlenül tisztavérűben kell gondolkozni. Nekem is a haflingi a szerelmem, 16 éves, 180cm 70kg vagyok, és egy 155-160 cm magas hafit lovagolok. Ő az átlagos hafiktól eltérően nagyon agyas, nagyon menős, de rámás, elvisz simán 80 kilós férfiakat is hosszabb túrákra, meg se kottyan neki. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem fajtában kell gondolkoznod, hanem bújd a lovas hirdetéseket, és előbb-utóbb szembe jön az igazi, de lehet, hogy éppen holseini lesz, vagy shagya, vagy sodrott, a fajta nem minden. lovasok.hu n csinálj részletes keresést, 160 cm feletti heréltet/kancát nézz, 7-8 éveset (még sokáig lovagolható, de már nem gyerek) akinek lehetőleg van már valami tapasztalata ugrásban/díjlovaglásban is, ha erre akarsz majd továbbmenni. Tisztavérűeket (főleg kancákat) azt javaslom, felejtsd el, ha nem akarod tenyészteni, mert akkor csak az ára csillagászati, és semmivel nem különbözik egy nem fajtisztától. (Heréltnél meg abszolút nincs értelme). Figyelj rá, hogy legyenek papírjai, sütve/chippelve legyen, jól lovagolható legyen, szépek legyenek a lábai, egészséges legyen, és mindent papírozzatok le, írjatok szerződést, így ha pl "szavatossági hibás" vagyis karórágó, szitáló, kehes, és ezt nem árulta el, akkor kötelessége az eladónak visszavenni, vagy engedményt adni az árából. (Orvossal, edzővel nézesd meg!) Remélem segítettem :)
2013. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lipicai, kisbvéri, haflingi, magyar félvér, nóniusz fajtákban érdemes nézelődni, szerintem 8 év körüli, vagy a feletti, biztosan belovagolt lovat. Meg kell nézni, edzővel, orvossal.

Célzottan sportlovat, gidránt, angol/arab telivért, ügetőt ne.

Nem baj, ha a ló nem tisztavérű, de sütve vagy chippelve legyen, mert csak arra írható szerződés, amelyiknek van egyedi azonosítója (az nem szerződés, hogy eladok neked egy állításom szerint 10 éves, jegytelen sötét pej kancát, mert megyén belül mutatok még 10 olyat, na most melyiket vetted meg Te... Én aztán vissza nem veszem, ha garanciális betegség merül fel). Oltásai és féreghajtás legyenek meg, illetve vérvételes vizsgálat jó lenne.

2013. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lipicait nem javaslom, lovaglásra meglehetősen kényelmetlen, viszont nagy a mozgásigénye, ha nem mozgatod eleget, bizony művel cifrákat. Persze ez személyes vélemény is, volt egy lipicaink de gyűlöltem, ha 10szer nem rakott le, egyszer se, viszont pár évvel előtte is volt egy lipicaink, igaz ő csak két hetet töltött nálunk, de ő is szórta a népet, és idegbetegként viselkedett. Lehet, hogy csak én fogtam ki két ilyet, de szerintem ha teheted ne. Telivért se, ahogy az előző válaszoló is írta. :)
2013. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked voltak rossz tapasztalataid, de kicsit ezt akkor kifejtem. A lipicai nagyobbik része ma kocsimunkára van szelektálva, mert a fogatsportban remekül teljesítenek, így a barokkos mozgása térölelővé, előre nyúlóvá vált, az egész külleme, kiállása picit megváltozott.

Azonban, részben pl. a Bécsi spanyol lovasiskolásoknak, létezik még a kimondottan hátaslónak való fajta, velük nem véletlenül lehet magasiskolázni is akár - érzékeny, tanulékony pacik, és szerintem nagyon kényelmesek is; nem olyanok, mint pl az én kis ügetőm - ha rajta megtanulsz tanügetni, sok meglepetés már nem érhet... :D

2013. ápr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!