Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy shetlandi pónit,2-3 kecske gidát (ebből egy bak),2-3 bárányt (ebből egy kos). Tarthatom-e őket együtt, egy udvaron és egy istállóban?

Figyelt kérdés
A póni 2 éves kanca lenne, a bárányok és a kecskék választásiak. Van esetleg valakinek személyes tapasztalata?

2015. márc. 31. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ad1, lovat egyedül nem tartunk!

Ad2, nem, egymásnak mennek. Nekem a póni leharapta a kecske fülét, pedig csak átszökött hozzá és összebalhéztak.

2015. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tarthatod őket együtt,nálunk semmilyen gondot nem okozott a ló és a kecske együtt tartása,szerintem ez állatfüggő,nálunk is a kiskecskék között van olyan ami szereti a többit megfejelgetni(egyik bak),de ez nem jelenti azt,hogy mind ezt csinálja. A bárányok pedig nem hiszem,hogy okoznának bármi féle problémát e téren.
2015. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem mennek azok egymásnak,van olyan ló amelyik a tehénnel együtt elvan ,de az tény h lónak ló társ a legideálisabb vagy minimum szamár/öszvér.
2015. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lónak ló a társa, szóval legalább két póni legyen. Bár azt nem írtad, hogy van-e már egy, stb.


Egyébként úgy készülj, hogy tarthatod őket együtt, de ha bármi van, készen kell állnod rá, hogy akár azonnal el tudd őket különíteni. Nem példa nélküli, hogy a ló nekimegy a juhnak, vagy a kecskének, de arra is volt már példa, hogy a kecske öklelte fel a pónit, stb.

2015. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért azzal nagyon vigyázz, hogy ha kecske meg birka is kétnemű, ott van párzási időszak... Nekem egy kosom volt csak, de az rendesen fejelgetett... Jobb napjain ő volt a tündéri kis simogatós állatka, ha rájött az 5 perc, akkor kergetett mindenkit a kerítésre. És simán képes nagyobbra nőni, mint egy shetlandi, akár baj is lehet belőle. Kecskével így nem volt dolgom, de szerintem nem nagy a különbség.

Gondolom a kicsik miatt akarsz kétnemű állatokat, de én azért ezt meggondolnám. Egy birkának egy báránya születik (nagyritkán összejön a 2 vagy a 3, de nálunk sok ikerbárányból csak 1 maradt meg), évente 1, 2 bárány, bevételt igazából nem hoz, merthogy azért a befektetett pénzt is hozzá kell számolni... Inkább vigyél 2-3 jerkét, ugyanígy a kecskéknél is.

2015. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!