Egy ló 1 hónap alatt, egy kecske 2 hónap alatt, egy juh 3 hónap alatt eszik meg egy kocsi szénát. Hány hónap alatt esznek meg együtt egy kocsi szénát?


2014. aug. 4. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. aug. 4. 19:32
 2/4 anonim ***** válasza:

a ló egy hónap alatt megeszi az egészet

a kecske a felét

a juh az 1/3-ád


egy hét alatt:

ló 1/4 = 6/24

kecske 1/8 = 3/24

juh 1/12 = 2/24

össz: 11/24


második hét: 22/24


szóval 2 hét + 1-2 nap alatt eszik meg együtt :DD nemtom hogy kell pontosan kiszámítani

2014. aug. 4. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A ló sebessége 1 (kocsi/hónap), a kecskéé 1/2, a juhé 1/3.

Közös nevezőre hozzuk őket: 6/6, 3/6, és 2/6.

Ezeket összeadva megkapjuk az együttes sebességüket: 11/6 (kocsi/hónap), ami kb 1.83 kocsi/hónap.

Ha a reciprokát vesszük, akkor 6/11 vagy 1/1.83 (hónap/kocsi), azaz 0.55 hónap. (Ha napokat is szeretnél, akkor feltételezzük, hogy 30 napos a hónap: 30*0.55 = 16.4 nap)

2014. aug. 5. 02:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. aug. 5. 20:26